Ավագ օպերլիազորը ձերբակալվել է
Ոստիկանության ԿՀԴՊ գլխավոր վարչությունից ստացված նյութերի հիման վրա Նախօրեին Հատուկ քննչական ծառայությունում ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության քրեական հետախուզության բաժնի 3-րդ բաժանմունքի ավագ օպերլիազոր, ոստիկանության ավագ լեյտենանտ Ստեփան Սիմոնյանի կողմից քաղաքացի Է. Գ-ից  500 ԱՄՆ դոլար կաշառք ստանալու դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ Քր. օր.-ի 311-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:
«Ստեփան Սիմոնյանը ձերբակալվել և հարցաքննվել է որպես կասկածյալ: Քրեական գործով արդեն իսկ նշանակվել են տարաբնույթ փորձաքննություններ, կատարվում են անհրաժեշտ և անհետաձգելի քննչական գործողություններ: Գործով  նախաքննությունը շարունակվում է»,- հաղորդում են հատուկ քննչական ծառայությունից:

Задержан оперуполномоченный
На основе материалов, полученных из главного управления по борьбе с организованной преступностью Полиции РА накануне в Специальной следственной службе было возбуждено уголовное дело по факту получения старшим оперуполномоченным отдела уголовного розыска управления полиции города Еревана Степаном Симоняном взятки в размере 500 долларов от гражданина Г. Дело возбуждено по признакам ч.1 ст.311 УК РА.
"Степан Симонян был задержан и допрошен в качестве подозреваемого. По уголовному делу уже назначены различные экспертизы, проводятся необходимые следственные действия. Предварительное следствие по данному делу продолжается",- говорится в сообщении ССС.