Կարեն Կարապետյան. «Մայրաքաղաքում ջրամատակարարման որակը չի բավարարում բնակչության պահանջները»
Երևանի ջրամատակարարման և ջրահեռացման ծրագրին առնչվող հարցեր են քննարկվել Երևանի քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանի և Հայաստանում Համաշխարհային բանկի գրասենյակի ղեկավար Ժան Միշել Հափփի հանդիպման ժամանակ: Կողմերը խոսել են Համաշխարհային բանկի կողմից իրականացվող ջրամատակարարման և ջրահեռացման ծրագրի ընթացքի և շարունակականության անհրաժեշտության մասին:
Շեշտելով, որ ոլորտի բարեփոխումները և ջրամատակարարման որակի բարելավումը քաղաքապետարանի ծրագրային առավել կարևոր առաջնահերթություններից է` քաղաքապետն ընդգծել է, որ մայրաքաղաքում, ցավոք, ջրամատակարարման որակը չի բավարարում բնակչության պահանջները և ետ է մնում հանրային ծառայություն մատուցող մյուս ընկերություններից:
Կարեն Կարապետյանը նշել է նաև, որ քաղաքապետարանը պատրաստակամ է աջակցել ոլորտի կանոնակարգման գործընթացին ինչպես կառավարման, այնպես էլ ֆինանսավորման նոր աղբյուրներ ներգրավելու հարցում` միաժամանակ ակնկալելով Համաշխարհային բանկի և այլ դոնորների աջակցությունը:
Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ` Հայաստանում ՀԲ գրասենյակի ղեկավարը հաստատել է Երևանի ջրամատակարարման և ջրահեռացման ոլորտին աջակցելու Համաշխարհային բանկի պատրաստակամությունը` առաջիկայում հարցը քննարկելով ՀՀ կառավարության հետ:

Карен Карапетян: "Качество водоснабжения в столице не удовлетворяет требованиям населения"
Вопросы водоснабжения и водоотвода в Ереване обсуждались сегодня на встрече мэра столицы Карена Карапетяна и руководителя ереванского офиса Всемирного банка Жана-Мишеля Хаппи. Стороны обсудили ход программы водоснабжения и водоотвода, которая осуществляется в Ереване Всемирным банком.
Было подчеркнуто, что реформы в указанной сфере и улучшение качества водоснабжения являются наиболее важными программными приоритетами столичной мэрии. Карен Карапетян с сожалением отметил, что качество водоснабжения в Ереване не удовлетворяет требованиям населения.
По словам мэра, городские власти готовы содействовать процессу урегулирования данной сферы как в плане управления, так и вовлечения новых источников финансирования, в то же время ожидая содействия Всемирного банка и других доноров.
Согласно сообщению управления по информации и связям с общественностью мэрии Еревана, Жан-Мишель Хаппи подтвердил готовность Всемирного банка оказать содействие в сфере водоснабжения и водоотвода в Ереване, обсудив в ближайшее время этот вопрос с правительством РА.