Հիմնական կրթության վկայական է ստացել 8465 շրջանավարտ
2012-13 ուստարում Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայության հիմնական դպրոցներում ավարտական քննությունները սահմանված կարգով անցկացվել են հունիսի 5-ից 22-ը։ Երևանի քաղաքապետարանի հանրակրթության վարչության պետ Գայանե Սողոմոնյանի խոսքով՝ քննակարգի որևէ խախտում չի արձանագրվել։
Հիմնական դպրոցներում կրթության վկայականների հանձնման միասնական օրը՝ հունիսի 26-ին, վկայականներ են ստացել 2012-2013 թթ. ուսումնական տարվա 8465 շրջանավարտները։ 7-ից 9-րդ դասարաններում գերազանց առաջադիմությամբ սովորած 303 շրջանավարտներ գերազանցության վկայականներ են ստացել։
Շրջանավարտ ունեցող, Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայության թվով 16 դպրոցներում 2012-2013 ուստարում 12-րդ՝ ավարտական դասարան ունեցող 16 դպրոցների շրջանավարտները 600-ն է։

8465 выпускников получили аттестаты об основном образовании
В 2012-2013 учебном году выпускные экзамены в подведомственных столичной мэрии основных школах прошли в установленном порядке с 5-го по 22-е июня. По словам начальника управления по общему образованию мэрии Еревана Гаяне Согомонян, никаких нарушений экзаменационного порядка зарегистрировано не было.
26 июня – единый день вручения аттестатов об основном образовании. Аттестаты получили 8465 выпускников 2012-2013 учебного года. 303 ученика, показавших отличную успеваемость в 7-9-х классах, получили аттестаты с отличием.
В нынешнем учебном году в 16-ти подведомственных мэрии школах 600 учащихся окончили выпускной 12-й класс.