Նախագահ Սարգսյանն ընդունել է Սերգեյ Լավրովին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովին, ով Հայաստան է ժամանել ԼՂ հակամարտության կարգավորման վերաբերյալ ՀՀ նախագահին ՌԴ նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևի ուղերձը փոխանցելու նպատակով:
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը բարձր է գնահատել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների՝ ՌԴ-ի, ԱՄՆ-ի, Ֆրանսիայի նախագահների ջանքերը` Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի լուծման և տարածաշրջանում խաղաղության ու կայունության հաստատման ուղղությամբ:
Հանրապետության ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել Ռուսաստանի նախագահի շարունակական աջակցության համար և վերահաստատել է Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի կարգավորման ուղղությամբ շուտափույթ առաջխաղացման հասնելու շահագրգռվածությունը: Նա նշել է, որ հայկական կողմն ուշադրությամբ կուսումնասիրի Դմիտրի Մեդվեդևի առաջարկություններն ու մոտ ժամանակներում կներկայացնի իր պատասխանը:
«Մենք ցանկանում ենք, որպեսզի խնդիրը լուծվի և լուծվի այնպես, որպեսզի մեր տարածաշրջանում, իսկապես, հաստատվի վերջնական խաղաղություն և կայունություն»,- ՌԴ արտաքին գործերի նախարարի հետ հանդիպմանն ասել է Սերժ Սարգսյանը:
Սերգեյ Լավրովը նշել է, որ նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևն անկեղծորեն շահագրգռված է, որպեսզի այս գործընթացը հաջողությամբ պսակվի և վստահ է, որ համաձայնության գալու բոլոր պայմաններն առկա են: Այս մասին հայտնում են նախագահի մամուլի ծառայությունից:

RA President Serzh Sargsyan met with visiting Russian Minister of Foreign Affairs Sergei Lavrov today in Yerevan
Lavrov has arrived in Armenia to convey a letter from Russian President Dmitry Medvedev addressed to President Sargsyan regarding a resolution of the Karabakh conflict.
President Sargsyan thanked Medvedev for his continued support and reiterated Armenia's interest in achieving speedy progress in the resolution of the Karabakh conflict.
He noted that the Armenian side would study thoroughly proposals of President Medvedev and would present its response shortly.
"We want the problem to be solved and solved in a way which will bring ultimate peace and stability to the region," President Sargsyan said at the meeting.
Sergei Lavrov noted that President Medvedev is genuinely interested in a successful conclusion of the process and is confident that there is every prerequisite for reaching agreement.