Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախումբը՝ Երաժշտական գործակալների միջազգային ասոցիացիայի անդամ
Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախումբը դարձել է Երաժշտական գործակալների միջազգային ասոցիացիայի (International Artist Managers’ Association- IAMA) անդամ։
IAMA-ը  միակ համաշխարհային ասոցիացիան է, որ զբաղվում է դասական երաժշտության արտիստների մենեջմենթով։ Այն սպասարկում է իր բոլոր անդամների կարիքները և նպատակ ունի բարձրացնել երաժշտական ոլորտի կառավարման մասնագիտական ​​չափանիշները։
Երաժշտական գործակալների միջազգային ասոցիացիան տրամադրում է մի շարք ծառայություններ։ Մասնավորապես, IAMA-ն իր անդամներին տալիս է միջազգային հարկային և իրավական խորհրդատվություն, տրամադրում է տեղեկագրեր, կազմակերպում է սեմինարներ, անցկացնում է երիտասարդ արտիստների միջազգային ծրագրեր և այլն։
Ասոցիացիան հիմնադրվել է 1954թ.՝ որպես համերգային գործակալների բրիտանական ասոցիացիա։ 1996թ. հունվարին այն պաշտոնապես փոխել է իր կարգավիճակը՝ դառնալով Երաժշտական գործակալների միջազգային ասոցիացիա։ IAMA-ին անդամակցում են այն կազմակերպությունները, որոնք պրոֆեսիոնալ մակարդակով զբաղվում են դասական երաժշտությամբ։
Միջազգային հեղինակավոր այս կազմակերպությանն անդամակցումը Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախմբին թույլ կտա էլ ավելի բարձրացնել աշխատանքի պրոֆեսիոնալ մակարդակը, դասական երաժշտության ոլորտում հասնել նորանոր նվաճումների։  Այս մասին հայտնում է Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախմբի հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:

Государственный молодежный оркестр Армении стал членом Международной Ассоциации Артистических Менеджеров
Государственный молодежный оркестр Армении стал членом Международной Ассоциации Артистических Менеджеров (International Artist Managers’ Association - IAMA).
IAMA – единственная всемирная ассоциация в области менеджмента классической музыки. Она обслуживает потребности всех своих членов и ее основной целью является повышение профессиональных стандартов в области музыкальной индустрии.
Международная Ассоциация Артистических Менеджеров предоставляет ряд услуг. В частности, IAMA предлагает своим членам международные налоговые и юридические консультации, предоставляет информационные бюллетени, организует семинары, проводит международные проекты для молодых артистов и многое другое.
Изначально, в 1954 г. Ассоциация была создана как Британская Ассоциация Концертных Агентов, и лишь в январе 1996 г. организация официально изменила свой статус и стала международной ассоциацией, открытой для любой компании в сфере профессионального артистического менеджмента и всех тех, кто связан с классической музыкой.
Стать членом этой престижной организации означает для Государственного молодежного оркестра Армении дальнейшее повышение профессионального уровня, достижение новых успехов в области классической музыки.