Ազգային ժողովն արտահերթ նիստ է անում
Կառավարության նախաձեռնությամբ Ազգային ժողովն այսօր գումարել է արտահերթ նստաշրջան: Ինչպես նախատեսվում էր, մի շարք օրենքի նախագծեր քննարկվելու եւ ընդունվելու են արագացված ընթացակարգով՝ 24-ժամյա ռեժիմով: Օրակարգում ընդգրկված են 19 օրենքի նախագիծ եւ 8 միջազգային պայմանագիր: Նիստի սկզբում գրանցվել է 98 պատգամավոր:
Պատգամավորները քննարկում են վերջին քառօրյայի ժամանակ կիսատ մնացած հարցը, այն է՝ վերահսկիչ պալատի հաշվետվությունը:
Փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գեւորգյանը մինչեւ կառավարության տեսակետը հայտնելը դժգոհեց, որ թե անցած տարի, թե այս տարի վերահսկիչ պալատի հաշվետվությունների քննարկման ժամանակ գործադիրը հնարավորություն չի ունենում ամբողջական տեսակետ հայտնել, եւ քննարկումները միակողմանի են լինում:

Национальное Собрание проводит внеочередное заседание
По инициативе правительства Национальное Собрание сегодня созвало внеочередную сессию. Предстоит обсуждение и принятие по ускоренной процедуре – в 24-часовом режиме – ряда законопроектов. В повестку включены проекты 19 законов и 8 международных договоров. До начала заседания зарегистрировалось 98 депутатов.
Законодатели продолжили обсуждение отчета Контрольной палаты, начатого во время последнего четырехдневного заседания.
До изложения точки зрения правительства вице-премьер, министр территориального управления Армен Геворкян выразил недовольство тем, что и в прошлом, и в нынешнем году исполнительный орган не имел возможность представить в ходе обсуждения отчета КП свою позицию, в результате чего обсуждения носят односторонний характер.
А.Геворкян призвал пересмотреть существующий формат с тем, чтобы обсуждения проходили более результативно.