Ազգային ժողովն արտահերթ նիստ է անում
Կառավարության նախաձեռնությամբ Ազգային ժողովն այսօր գումարել է արտահերթ նստաշրջան: Ինչպես նախատեսվում էր, մի շարք օրենքի նախագծեր քննարկվելու եւ ընդունվելու են արագացված ընթացակարգով՝ 24-ժամյա ռեժիմով: Օրակարգում ընդգրկված են 19 օրենքի նախագիծ եւ 8 միջազգային պայմանագիր: Նիստի սկզբում գրանցվել է 98 պատգամավոր:
Պատգամավորները քննարկում են վերջին քառօրյայի ժամանակ կիսատ մնացած հարցը, այն է՝ վերահսկիչ պալատի հաշվետվությունը:
Փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գեւորգյանը մինչեւ կառավարության տեսակետը հայտնելը դժգոհեց, որ թե անցած տարի, թե այս տարի վերահսկիչ պալատի հաշվետվությունների քննարկման ժամանակ գործադիրը հնարավորություն չի ունենում ամբողջական տեսակետ հայտնել, եւ քննարկումները միակողմանի են լինում:

98 MPs showed up at a special session of the Armenian National Assembly tasked with voting on 19 bills and eight international treaties in a round the clock format.
The parliamentarians will also finish hearing a report drafted by the RA Control Chamber, a monitoring body akin to Government Accountability Office in the United States.
Deputy Prime Minister Armen Gevorgyan has called for greater input by the executive when it comes to revelations made by the Control Chamber, arguing that such discussions are often one-sided.