Փողոցում սնդիկ է հայտնաբերվել. մասնագետները աշխատում են
Այսօր` ժամը 10.32-ին, ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Ավետիսյան և Վաղարշյան փողոցների խաչմերուկում թափված է սնդիկի նման անհայտ նյութ:
Դեպքի վայր մեկնած արտակարգ իրավիճակների նախարարության մասնագետները հաստատել են, որ ճանապարհին թափված է սնդիկ: Դեպքի մասին տեղյակ են պահվել առողջապահության եւ բնապահպանության նախարարությունները, ինչպես նաեւ ճանապարհային ոստիկանությունը, որը փակել է ճանապարհի նշված հատվածը:
Այս պահին դեպքի վայրում են համապատասխան ծառայությունների մասնագետներ, որոնք իրականացնում են սնդիկի վնասազերծման (դեմերկուրիզացիայի) աշխատանքներ:

В Ереване на улице обнаружена ртуть
Сегдня в 10.32 поступил сигнал о том, что на перекрестке улиц Аветисяна и Вагаршяна в Ереване разлито неизвестное вещество, похожее на ртуть.
Отправившиеся на место происшествия специалисты Министерства чрезвычайных ситуаций подтвердил, что обнаруженное вещество является ртутью. О произошедшем были проинформированы министерства здравоохранения и охраны окружающей среды, а также Дорожная полиция, которая перекрыла указанный участок дороги.
На данный момент на месте обнаружения опасного вещества работают специалисты соответствующих служб, которые проводят работы по демеркуризации.