Կաշառք՝ «Փարոս» ծրագրի նպաստից չզրկելու համար
Երեկ ոստիկանության Չարենցավանի բաժնում օպերատիվ տվյալներ են ստացվել, որ սոցիալական ծառայության Չարենցավանի տարածքային գործակալության 1-ին կարգի մասնագետ Ռուզաննա Պետրոսյանը մի քաղաքացուց պահանջել է 25 000 դրամ կաշառք:
Հետաքննության ընթացքում պարզվել է, որ Ռ. Պետրոսյանը «Փարոս» ծրագրի նպաստից չզրկելու համար քաղաքացուց պահանջել է 48.000 դրամ կաշառք, որից 25.000 դրամը ստացել է նույն օրը, իսկ մնացած 23.000 դրամը պետք է ստանար հետագայում:
Հունիսի 29-ին իր աշխատասենյակում 25.000 դրամ կաշառքը ստանալու պահին Ռուզաննա Պետրոսյանը ոստիկանության ծառայողների կողմից բռնվել և բերման է ենթարկվել:
Պարզվել է նաև, որը «Փարոս» ծրագրի նպաստից չզրկելու համար Ռ. Պետրոսյանը ս/թ հունվար և մարտ ամիսներին մեկ այլ քաղաքացուց պահանջել և ստացել է 5.000-ական դրամ:

Взятка за получение пособия по программе “Парос”
Вчера в отделение полиции города Чаренцавана поступили оперативные данные о том, что специалист 1-го класса местного территориального агентства социальной службы “Парос” Рузанна Петросян потребовала от гражданина взятку в размере 25.000 драмов. В ходе расследования выяснилось, что Р.Петросян за нелишение гражданина пособия по программе “Парос” потребовала взятку на сумму 48.000 драмов, из которой 25.000 она получила в тот же день, остальные 23.000 должна была получить в дальнейшем.
29 июня Р.Петросян была задержана в момент получения в своем кабинете взятки в размере 25.000 драмов и подвергнута приводу сотрудниками полиции.
Также выяснилось, что в январе и марте 2011 г. Р.Петросян за нелишение пособия по программе “Парос“ потребовала и получила от другого гражданина 5.000 драмов.