Կայացել է ինտելեկտուալ խաղերի Հայաստանի դպրոցական առաջնությունը
Գիտակների հայկական ասոցիացիան հայտնում է, որ ապրիլի 14-ին Էջմիածին քաղաքում տեղի է ունեցել ինտելեկտուալ խաղերի Հայաստանի դպրոցական առաջնությունը, որը բաղկացած էր «Ի՞նչ, որտե՞ղ, ե՞րբ՚», «Բրեյն-Ռինգ» և «Քո խաղը» մրցափուլերից։ Առաջնությունն անցկացնում էր Գիտակների հայկական ասոցիացիան՝   ՀՀ կրթության և գիտության նախարարության և Էջմիածնի քաղաքապետարանի աջակցությամբ։
Առաջնության  հաղթող ճանաչվեց երևանյան «Բրեյն Քիլերզ-Ֆոտոն» , որն իր վստահ խաղի շնորհիվ շրջանցեց բոլոր մրցակիցներին և նվաճեց ուղեգիր մայիսին  Բելառուսում կայանալիք Եվրոպայի առաջնությանը։
Մյուս ուղեգիրը նվաճեց  «Ի՞նչ, որտե՞ղ, ե՞րբ» մրցափուլում երկրորդ տեղը գրաված, մայրաքաղաքը  ներկայացնող «Anonymous»-ը, իսկ մրցանակային երրորդ տեղը լրացուցիչ մրցափուլի արդյունքում բաժին հասավ «ԵՊՀՔ»-ին, չորրորդում Ստեփանակերտի «Ֆենիքս» թիմն էր:
Ինչպես նշեց առաջնության խաղավար,  Բելառուսի Գիտակների լիգայի նախագահ Պավել Զաբավսկին, մասնակից թիմերի բարձր խաղամակարդակը  թույլ է տալիս ենթադրել, որ հայկական թիմերը կարող են հանգիստ ձեռնոց նետել իրենց արտասահմանյան մրցակիցներին:
Ինտելեկտուալ խաղ-մրցույթին մասնակցում են Հայաստանի Հանրապետությունը և Արցախը ներկայացնող 27 դպրոցական թիմեր:

В Армении состоялся чемпионат по интеллектуальным играм среди школьных команд
Армянская ассоциая знатоков сообщает, что 14 апреля в городе Эчмиадзине состоялся чемпионат по интеллектуальным играм среди школьных команд. Соревнования прошли в следующих турах: «Что? Где? Когда?», «Брейн-риннг» и «Твоя игра». Чемпионат организовала Армянская ассоциация знатоков при содействии Министерства образования и науки РА и мэрии Эчмиадзина.
Победителем чемпионата стала ереванская команда «Брейн Килерз Фотон», завоевавшая путевку на чемпионат Европы, который пройдет в мае в Беларуси.
Еще одну путевку завоевала другая ереванска команда – «Anonymous», занявшая второе место в туре «Что? Где? Когда?». Третье призовое место досталось команде «ЕГУК», четвертое – команде «Феникс» из Степанакерта.
Как отметил председатель белорусской Лиги знатоков Павел Забавский, высокий уровень игры команд-участниц позволяет предположить, что представители Армении могут спокойно бросить перчатку своим зарубежным соперникам.