«Հո կառավարության անդամները չե՞ն վիրավորվում, որ պաշտոնակատար են ներկայացվում»
Այս պահին Ազգային ժողովում կառավարության անդամները պատասխանում են պատգամավորների գրավոր եւ բանավոր հարցերին: ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը կառավարության անդամներին ներկայացնելիս նշում է «նախարարի պաշտոնակատար» ու ինքն իր ասածից սկսում է ծիծաղել:
Հիշեցնենք, Սահմանադրության համաձայն, երեկ կառարությունը ողջ կազմով հրաժարական է տվել եւ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրամանագրով նրանք որպես պաշտոնակատարներ կշարունակեն պաշտոնավարել մինչեւ նոր կառավարության ձեւավորումը:
ԱԺ նախագահը նախ սփյուռքի նախարարի պաշտոնակարատ Հրանուշ Հակոբյանից ճշտեց «հո կառավարության անդամները չե՞ն վիրավորվում, որ պաշտոնակատար են ներկայացվում»:
«Ոչ, պարոն Աբրահամյան, դա Սահմանադրությունով է»,- ասաց Հրանուշ Հակոբյանը:
Իսկ Արմեն Գեւորգյանին ներկայացնելիս Հովիկ Աբրահամյանը ճշտեց. «Հիմա մենակ նախարարի պաշտոնակատա՞ր եք, թե՞ փոխվարչապետի էլ»:

«Надеюсь, члены правительства не обижаются, когда я представляю их как исполняющих обязанности»,- спикер НС
В этим минуты в Национальном Собрании члены правительства отвечают на письменные и устные вопросы депутатов. Спикер НС Овик Абрамян, представляя министров, добавлял: «исполняющий обязанности» и при этом смеялся над своими словами.
Напомним, что вчера после церемонии инаугурации президента РА правительство, согласно Конституции, в полном составе ушло в отставку. Теперь по указам Сержа Саргсяна они до формирования нового правительства будут продолжать работать в качестве исполняющих обязанности министров.
Овик Абрамян, обращаясь к министру диаспоры Грануш Акопян, уточнил: «Надеюсь, Вы не обижаетесь, что я представляю Вас как исполняющую обязанности». «Нет, господин Абрамян, это предусмотрено Конституцией»,- ответила Грануш Акопян.
А при представлении Армена Геворкяна спикер НС поинтересовался: «Вы сейчас исполняете обязанности только министра или вице-премьера тоже?»