Մոնոներկայացումներ` նվիրված Արցախի հռչակման 20-ամյակին
Հուլիսի 18-22-ը Հայաստանի թատերական գործիչների միության նախաձեռնությամբ Լեռնային Ղարաբաղի հանրապետությունում կանցկացվի մոնոներկայացումների թատերական փառատոն` նվիրված Արցախի հռչակման 20-ամյակին:
Փառատոնի կայացմանն աջակցել են Հայաստանի մշակույթի և սփյուռքի նախարարությունները, ԼՂՀ մշակույթի, սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարությունը: Հինգ օրերի ընթացքում ԼՂՀ տարբեր քաղաքներում խաղացվելու է 18 ներկայացում, որոնցից առաջացած եկամուտը ամբողջությամբ տրամադրվելու է Ստեփանակերտի Վ. Փափազյանի անվ. թատրոնի վերանորոգման աշխատանքներին:

Моноспектакли, посвященные 20-летию провозглашения независимости Арцаха
По инициативе Союза театральных деятелей Армении с 18 по 22 июля в Нагорно-Карабахской Республике пройдет театральный фестиваль моноспектаклей, посвященный 20-ой годовщине провозглашения независимости Арцаха.
Проведению фестиваля содействовали министерства культуры и Диаспоры Армении, а также Министерство по вопросам культуры, спорта и молодежи НКР.
В течение пяти дней в различных городах НКР будет сыграно 18 спектаклей, весь доход от которых будет передан на ремонт степанакертского театра им.В.Папазяна.