Եթե իշխանություններին շնորհավորելով՝ ցանկանում են զիջումներ կորզել Ցեղասպանության և Ղարաբաղի հարցերում, ուրեմն «վոն»
Արտաշատում իր մարզային հանդիպումների ընթացքում «Ժառանգության» առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանն անդրադարձավ վերընտրվելու առիթով Սերժ Սարգսյանին ԱՄՆ պետքարտուղար Ջոն Քերրիի և Եվրահանձնաժողովի նախագահ Ժոզե Մանուել Բարոզոյի հղած շնորհավորական ուղերձներին։
Րաֆֆի Հովհաննիսյանն ասաց, որ իրենք ինչ ուզում են՝ թող ասեն։
«Ես իրենց ասում եմ, որ ես ձեզ հարգում եմ, բայց հանկարծ դուք Մեծամորի, Արմավիրի մարզի և Հայաստանի Հանրապետության իրավունքը չխախտեք: Եթե դուք խախտեք, ես թույլ չեմ տալու»,- ասաց «Ժառանգության» առաջնորդը:
Նա նշեց, որ առավոտյան հանդիպել է ՀՀ-ում Ռուսաստանի դեսպան Վյաչեսլավ Կովալենկոյի հետ, որին ասել է, որ ինքը հարգում է բոլորին, բայց իրենք չեն վախենում ոչ ԱՄՆ-ից, ոչ Ռուսաստանից, ոչ Չինաստանից, ոչ Եվրոպայից, և կոչ է արել ճանաչել հայ ժողովրդի իրավունքը:
«Եթե Հայաստանի իշխանություններին շնորհավորելով և նրանց ճանաչելով՝ ցանկանում են զիջումներ կորզել Ցեղասպանության հարցում, Ղարաբաղի հարցում, թող գնան՝ «վոն»»,- ասաց Րաֆֆի Հովհաննիսյանը։

"Если они, поздравляя и признавая власти, хотят добиться уступок в вопросах Геноцида и Карабаха, значит – "вон!"
Лидер партии "Наследие" Раффи Ованнисян во время встречи с жителями Арташата, которая проходила в рамках его поездок по регионам страны, коснулся поздравительных посланий госсекретаря США Джона Керри и председателя Еврокомиссии Жозе-Мануэля Баррозо по случаю переизбрания Сержа Саргсяна.
"Пусть говорят, что хотят,- сказал Р.Ованнисян. – Я им говорю: я вас уважаю, но не смейте нарушать права Мецамора, Армавирской области и Республики Армения. Если вы решите нарушить, я вам этого не позволю".
Лидер "Наследия" сообщил, что утром встречался с послом России в Армении Вячеславом Коваленко, которому сказал, что он с уважением относится ко всем, но они не боятся ни США, ни России, ни Китая, ни Европы, и призвал признать право армянского народа.
"Если они, поздравляя и признавая власти Армении, хотят добиться уступок в вопросах Геноцида и Карабаха, то пусть уходят – "вон!",- сказал Раффи Ованнисян.