Արգելված դասադուլ (լուսանկարներ)
Բազմաթիվ ուսանողներ, ովքեր գոհ չեն 2013 թվականի ՀՀ նախագահի ընտրությունների արդյունքներից, հայտարարել են անժամկետ դասադուլ:
Նրանք այսօր առավոտից շրջում էին պետական բուհերի մոտով և բարձրաձայնում իրենց պահանջների մասին: Սակայն նախքան հերթական բուհին մոտենալը փակվում էին այդ բուհի դարպասները, ոստիկանությունը հսկում էր, որպեսզի դասադուլ անող ուսանողները և նրանց միացած քաղաքացիները չկարողանան մուտք գործել բուհի բակ:
Բուհերի ղեկավարությունը նույնպես ամեն կերպ խոչընդոտում էր դասադուլի իրականացմանը: Բուհերի դռները փակվում էին անգամ այդտեղ սովորող ուսանողների համար, ովքեր պատահաբար հայտնվել էին դարպասներից այն կողմ:
Որոշ դասախոսներ բուհերի ներսում գտնվող ուսանողներին կարգադրում էին դուրս չգալ մասնաշենքից և չմիանալ դասադուլ անող իրենց դասընկերներին:

Запрещенная студенческая забастовка (фото)
Многие студенты, недовольные результатами президентских выборов 2013 г., объявили бессрочную забастовку.
Сегодня с утра участники студенческой акции протеста прошли мимо зданий государственных вузов и заявили о своих требованиях. Но до того, как участники акции приближались к очередному вузу, его ворота закрывались, а полиция следила за тем, чтобы бойкотирующие занятия студенты и присоединившиеся к ним граждане не могли пройти на территорию университета.
Проведению бойкота всячески препятствует и руководство вузов. Двери университетов закрывались даже перед собственными студентами, случайно оказавшимися за пределами здания.
Некоторые преподаватели запрещали студентам выходить из здания университета и присоединяться к участникам бойкота.