Նախարար Քուշկյանն այցելել է Շիրակի մարզ
ՀՀ առողջապահության նախարար Հարություն Քուշկյանն աշխատանքային այցով եղել է Շիրակի մարզում, այցելել բուժհաստատություններ, հանդիպել բուժաշխատողների հետ, մասնակցել Բուժաշխատողի օրվա կապակցությամբ կազմակերպված միջոցառմանը:
Նախարարը նախ այցելել է Ամասիայի բժշկական կենտրոն, որտեղ շինարարական աշխատանքներ են ընթանում Սոցիալական ներդրումների հիմնադրամի աջակցությամբ: Հարություն Քուշկյանը շրջել է բժշկական կենտրոնում, ծանոթացել շինարարության ընթացքին, կատարել որոշ դիտարկումներ: Ըստ նախնական պայմանավորվածության` Ամասիայի բժշկական կենտրոնը շահագործման կհանձնվի սեպտեմբերին:
Բուժաշխատողի օրվա կապակցությամբ մարզում կազմակերպված միջոցառման ժամանակ նախարար Քուշկյանը ողջունել և շնորհավորել է բուժաշխատողներին: Բարեխիղճ ու անմնացորդ աշխատանքի համար տասնյակից ավելի բուժաշխատողներ պարգևատրվել են պատվոգրերով:
Այնուհետև առողջապահության նախարարն այցելել է Գյումրու բազմապրոֆիլ բժշկական կենտրոնի շինարարական հրապարակ: Ծանոթանալով աշխատանքների ընթացքին` Հարություն Քուշկյանը, ընդհանուր առմամբ, գոհ է մնացել:
Լրագրողրենրի հետ զրույցում առողջապահության նախարարն անդրադարձել է ոլորտի բարեփոխումներին: Նախարար Քուշկյանը նշել է, որ Շտապօգնության ծառայության արդիականացման ծրագրի շրջանակներում Շիրակի մարզի շտապօգնության ավտոպարկը ևս կթարմացվի և նոր մեքենաներ կհատկացվեն:

Министр здравоохранения РА посетил Ширакскую область
Министр здравоохранения РА Арутюн Кушкян побывал с рабочим визитом в Ширакской области, где посетил медицинские учреждения, встретился с медперсоналом, принял участие в мероприятии по случаю Дня медработника.
Министр также побывал в медцентре в Амасии, где строительные работы ведутся при содействии Фонда социальных инвестиций. Медцентр будет сдан в эксплуатацию в сентябре.
В ходе мероприятия, посвященного Дню медработника, Арутюн Кушкян поздравил медицинских работников. Более десятка из них за добросовестную работу получили награды и почетные грамоты.
Глава Минздрава побывал также на строительной площадке многопрофильного медицинского центра в Гюмри. Ознакомившись с ходом строительства, министр в целом остался доволен проделанной работой.
В беседе с журналистами Арутюн Кушкян коснулся вопросов реформирования сферы здравоохранения. Министр отметил, что в рамках модернизации службы “Скорой помощи” автопарк “Скорой помощи” Ширакской области пополнится новыми автомобилями.