Րաֆֆի Հովհաննիսյանի ակտիվիստներին ծեծի ենթարկելու փաստով դատաբժշկական փորձաքննություն է նշանակվել
Փետրվարի 13-ին, ժամը 16.30-ին, ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության օպերատիվ կառավարման կենտրոնից Մաշտոցի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ իրենց է զանգահարել 1987 թ. ծնված Դանիել Ի.-ն և հայտնել, որ Արզումանյան փողոցի թիվ 12 հասցեում ՀՀ Նախագահի թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանի ակտիվիստներին ծեծի են ենթարկել:
Ոստիկանության ծառայողները նշված վայրից բաժին են հրավիրել 1992 թ. ծնված Արման Ղ.-ին, 1991 թ. ծնված Սաթենիկ Մ.-ին, 1993 թ. ծնված Կամո Ա.-ին և 1990 թ. ծնված Սարգիս Կ.-ին, որոնցից Արման Ղ.-ն հաղորդում է տվել, որ ինքը ՀՀ նախագահի թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանի նախընտրական շտաբի կամավոր է և ընկերոջ՝ Կամո Ա.-ի հետ թռուցիկներ են բաժանել Արզումանյան փողոցի թիվ 10 շենքում, որի ընթացքում Կամո Ա.-ն վերցնելով մուտքում դրված ցախավելը՝ սկսել է ավլել, ինչի կապակցությամբ էլ բնակիչներից Սարգիս Կ.-ն նկատողություն է արել նրան ու ծագած վիճաբանության ընթացքում ձեռքով հարվածել իրեն և ընկերոջը:
Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն: ՀՀ ոստիկանությունը հայտնում է, որ կատարվում է հետաքննություն:

По факту избиения активистов Раффи Ованнисяна назначена судмедэкспертиза
13 февраля в 16.30 из центра оперативного управления полиции города Еревана в Маштоцкое отделение поступило сообщение о том, что им позвонил Даниел И., 1987 г.р., который сообщил, что по адресу ул.Арзуманяна, 12 подвергли избиению активистов кандидата в президенты РА Раффи Ованнисяна. С указанного места сотрудники полиции пригласили в отделение Армана К., 1992 г.р., Сатеник М., 1991 г.р., Камо А., 1993 г.р., и Саркиса К., 1990 г.р.
Арман К. представил сообщение о том, что он, являясь активистом предвыборного штаба кандидата в президенты РА Раффи Ованнисяна, вместе со своим другом Камо А. раздавал листовки в доме номер 10 по ул.Арзуманяна. В процессе раздачи листовок Камо А. взял находившийся в подъезде веник и начал подметать. В связи с этим один из жильцов дома, Саркис К., сделал ему замечание и во время вспыхнувшего спора ударил Армана К. и его друга.