Նաիրա Զոհրաբյանը քաղաքական ուժերին խոհուրդ տվեց զբաղվել իրենց լրջագույն խնդիրներով
ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը էթիկայի հանձնաժողովում իշխանական պատգամավորների թվի ավելացումը անընդունելի համարեց: Նա նշեց, որ նախագծի իրական պատասխանատուն Դավիթ Հարությունյանն է, եւ նա էլ պետք է ներկայացներ նախագիծը:
Հիշեցնենք, որ Ազգային ժողովում քննարկվում է ՀՀԿ-ական պատգամավորներ Դավիթ Հարությունյանի ու Արփինե Հովհաննիսյանի օրենսդրական նախաձեռնությունը` «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» օրենքում լրացումներ եւ փոփոխություններ կատարելու մասին, որը վերաբերում է էթիկայի հնձնաժողովին: Պատգամավորները նախատեսում են էթիկայի հանձնաժողովում ավելացնել իշխանական եւ ընդդիմադիր պատգամավորների թիվը եւ հավասարակշռություն պահել:
Նաիրա Զոհրաբյանը կոչ արեց զեկուցող կին պատգամավորների նկատմամբ կոռեկտ լինել, այնուհետեւ տվեց մի քանի քաղաքական գնահատականներ: «Այստեղ լրջագույն փորձեր են արվում, ճշգրտումներ են գնում` ճշտելու ԲՀԿ-ի դերը արեւի տակ»,-ավելացրեց Ն. Զոհրաբյանը: Նա քաղաքական ուժերին խոհուրդ տվեց զբաղվել իրենց լրջագույն խնդիրներով, որոնք բազմաթիվ են եւ ԲՀԿ-ին հանգիստ թողնել:
Նաիրա Զոհրաբյանն ասաց, որ իր տպավորությամբ այս նախագծով էթիկայի հանձնաժողովը «անսահման հոգատարություն» է ցուցաբերում ԲՀԿ-ի նկատմամբ, ինչի կարիքն ամենեւին չկա:
«Մենք հրաշալի գիտենք մեր տեղն ու դերը: ԲՀԿ-ն միանշանակ դեմ է այս նախաձեռնությանը, քանի որ էթիկայի հանձնաժողովը վերածվելու է մինի ԱԺ-ի, որտեղ անցնելու է մեծամասնության խոսքը»,-ավելացրեց Նաիրա Զոհրաբյանը:

Наира Зограбян посоветовала политическим силам заняться своими проблемами
Депутат парламентской фракции «Процветающая Армения» Наира Зограбян назвала неприемлемой законодательную инициативу по увеличению числа властных депутатов в комиссии по этике.
Напомним, что в Национальном Собрании обсуждается законодательная инициатива депутатов-республиканцев Давида Арутюняна и Арпине Ованнисян о внесении дополнений и изменений в закон «Регламент Национального Собрания». Депутаты предсматривают установить в комиссии по этике баланс между числом властных и оппозиционных депутатов.
«Здесь предпринимаются серьезные попытки уточнить место ППА под солнцем»,- отметила Наира Зограбян, посоветовав политическим силам заняться своими серьезнейшими проблемами и оставить в покое «Процветающую Армению».
По словам Зограбян, у нее сложилось впечатление, что этим проектом комиссия по этике проявляет «безграничную заботу» о ППА, необходимости в которой абсолютно нет.
«Мы прекрасно знаем наше место и нашу роль. ППА однозначно против этой инициативы, поскольку комиссия по этике превратится в мини-парламент, в котором решающим будет слово большинства»,- добавила Наира Зограбян.