ԲՀԿ-ն թեկնածու չի առաջադրի եւ չի սատարի ոչ մեկին
Այսօր՝ դեկտեմբերի 12-ին, տեղի է ունեցել ԲՀԿ խմբակցության և քաղխորհրդի համատեղ նիստ: Օրակարգում եղել է մեկ հարց` ԲՀԿ մասնակցության ձևաչափը 2013 թվականին կայանալիք ՀՀ նախագահի ընտրություններում:
Բացման խոսքում ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը հայտարարել է, որ չի առաջադրելու իր թեկնածությունը: Շնորհակալություն է հայտնել իր գործընկերներին՝ անվերապահ վստահության և աջակցության համար: Հիմք ընդունելով Գագիկ Ծառուկյանի հայտարարությունը, քննարկումների արդյունքում ԲՀԿ խմբակցության և քաղխորհրդի համատեղ նիստը ընդունել է երկու որոշում.

ППА не выдвинет собственного кандидата в президенты и никого из кандидатов поддерживать не будет
12 декабря состоялось совместное заседание парламентской фракции и политсовета партии “Процветающая Армения”. В повестке был один вопрос: формат участия ППА в предстоящих в 2013 г. выборах президента Армении.
В своем вступительном слове председатель партии Гагик Царукян заявил, что не выдвинет свою кандидатуру на пост президента РА. Он поблагодарил своих коллег за доверие и поддержку.
Фракция и политсовет ППА, основываясь на заявлении Гагика Царукяна, по результатам обсуждения приняли два решения: