Քաղավիացիայի վարչության ղեկավարությունը միայն աշխատավարձի հույսին չէ
ՀՀ կառավարությանն առընթեր քաղաքացիական ավիացիայի վարչության պետ Արտյոմ Մովսեսյանը 2004 թ.-ից զբաղեցնում է նույն պաշտոնը:
Ըստ նրա գույքի ու եկամուտների 2011 թ. հայտարարագրի՝ նա նույն թվականին ստացել է 7 մլն 516 հազար 246 դրամի եկամուտ, որը պաշտոնյայի տարբեր աշխատավարձերն են:
2011-ի սկզբին նրա հաշվին եղել է 38 հազար դոլար, տարեվերջին` 48 հազար:
Արտյոմ Մովսեսյանի կինը` Ալբինա Մովսեսյանը, նշված տարում ունեցել է 42 մլն 748 հազար 690 դրամի եկամուտ, որը գոյացել է ստացած երկու տարբեր նվիրատվություններից:
Ինչ վերաբերում է դրամական միջոցներին, Ալբինա Մովսեսյանը ունեցել է 1 մլն 500 դրամ, 62 հազար 500 դոլար եւ 5 հազար եվրո:
Քաղաքացիական ավիացիայի վարչության պետի տեղակալ Արամ Մարությանը 2011 թ. ունեցել է 67 մլն 926 հազար 994 դրամի եկամուտ, որից 3 մլն 526 հազար 994 դրամն է աշխատաարձը, իսկ գումարի մնացած մասը վարձավճարներից եւ 33 մլն 700 հազարն էլ կոնցեսիոն վճարից ստացած եկամուտն է:
Ինչ վերաբերում է դրամական միջոցներին, Արամ Մարությանը հայտարարագրել է 3 մլն 700 հազար դրամ (տարեսկզբին` 3 մլն 500 հազար), 156 հազար դոլար (տարեսկզբին` 130 հազար) եւ 70 հազար դոլար (տարեսկզբին` 50 հազար):
Վարչության պետի տեղակալը նույն տարում 39 մլն դրամով գնել է «Porsche Cayenne S» մակնիշի ավտոմեքենա:
Կինը` Կարինե Մարությանը, 2011-ին որեւէ եկամուտ չի ստացել, սակայն նրա հաշվին եղել է 4 մլն դրամ (տարեսկզբին` 6 մլն), 157 հազար դոլար (տարեսկզբին` 250 հազար) եւ 122 հազար եվրո (տարեսկզբին` 150 հազար):
Քաղաքացիական ավիացիայի վարչության պետի մյուս տեղակալը` Արսեն Պողոսյանը, իր գործընկերների համեմատ ամենահամեստ եկամուտներ ու դրամական միջոցներ ունեցող պաշտոնյան է:
Նա 2011 թ. ստացել է 4 մլն 968 հազար 234 դրամի եկամուտ: Ա. Պողոսյանի հաշվին եղել է նաեւ 2 մլն դրամ եւ 34 հազար դոլար (տարեսկզբին` 25 հազար):

Руководство Управления гражданской авиации живет не на одну зарплату
Начальник Управления гражданской авиации при правительстве РА Артем Мовсeсян занимает этот пост с 2004 г.
Согласно его декларации об имуществе и доходах за 22011 г., в указанном году его доход образовался за счет двух разных зарплат на общую сумму 7 млн 516 тыс. 246 драмов.
В начале 2011 г. на счете Мовсeсяна имелось 38 тыс. долларов, к концу года – 48 тыс. долларов.
Жена Артема Мовсесяна Альбина Мовсеян в том же году получила доход в размере 42 млн 748 тыс. 690 драмов, который образовался за счет двух пожертвований.
Что касается денежных средств, то Альбина Мовсесян имела на своем счете 1 млн 500 тыс. драмов, 62 тыс. 500 долларов и 5 тыс. евро.
Заместитель начальника Управления гражданской авиации Арам Марутян в 2011 г. имел доход в размере 67 млн 926 тыс. 994 драма, из которых 3 млн 526 тыс. 994 драма составила зарплата, остальная сумма образовалась за счет сдачи в аренду помещения. Марутян также получил доход в 33 млн 700 тыс. драмов от концессионных платежей.
Что касается денежных средств, то Арам Марутян задекларировал 3 млн 700 тыс. драмов (в начале года – 3 млн 500 тыс. драмов), 156 тыс. долларов (в начале года – 130 тыс. драмов) и 70 тыс. евро (в начале года – 50 тыс. евро).
В том же году замначальника Управления приобрел за 39 млн драмов автомобиль «Porsche Cayenne S».
Его жена Карине Марутян в 2011 г. никаких доходов не имела, однако на ее счете было 4 млн драмов (в начале года – 6 млн драмов), 157 тыс. долларов (в начале года – 250 тыс. долларов) и 122 тыс. евро (в начале года – 150 тыс. евро).
Другой заместитель начальника УГА Арсен Погосян по сравнению со своими коллегами имеет скромные доходы и денежные средства.
В 2011 г. он получил доход в размере 4 млн 968 тыс.234 драмов. Кроме того, на счете А.Погосяна было 2 млн драмов и 34 тыс. долларов (в начале года – 25 тыс. долларов).