Հրանտ Բագրատյան. «Մեզ չի կարելի վախացնել իրենց փորի մկաների ճռճռոցով»
2013թ.-ի բյուջեի քննարկումների ժամանակ ՀԱԿ խմբակցության անունից ելույթ ունեցավ պատգամավոր Հրանտ Բագրատյանը: Նա մի շարք կետերով քննադատեց բյուջեի նախագիծը՝ նշելով, որ երկրի գլխավոր ֆինանսական փաստաթուղթը որեւէ առաջընթաց երկրի եւ քաղաքացիների համար չի ապահովելու եւ որոշ դեպքերում նույնիսկ նահանջ է արձանագրելու:
«Մարդ քիչ ա մնում ցխկվի: ՀԱԿ-ը գտնում է, որ այստեղ բյուջե չկա»,-ավելացրեց Հ. Բագրատյանը: «Պետք չի ցխկվել, դուք մեզ պետք եք»,-արձագանքեց ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը:
Ընդդիմադիր պատգամավորը նաեւ նշեց, որ կենտրոնական բանկի փոխնախագահներից մեկը (Ներսես Երիցյանն էր,-հեղ.) քննադատական խոսք լսելուց հետո ԱԺ ամբիոնից նույնիսկ սպառնաց, թե իր ձայնը կբարձրացնի: Հրանտ Բագրատյանը, դիմելով ԱԺ փոխնախագահներին, ասաց. «Մեզ չի կարելի վախացնել իրենց փորի մկաների ճռճռոցով»:

Грант Багратян: “Они нас не запугают скрежетом своих брюшных мышц”
В ходе обсуждения в Национальном Собрании проекта бюджета 2013 года от имени оппозиционной фракции Армянского национального конгресса выступил депутат Грант Багратян. Он подверг критике несколько пунктов проекта бюджета, отметив, что главный финансовый документ не обеспечивает прогресс для страны и ее граждан, а в некоторых случаях даже приведет к регрессу.
“Можно с ума сойти. АНК считает, что здесь бюджета нет”,- добавил Г.Багратян. “Не надо сходить с ума, Вы нам нужны”,- парировал вице-спикер НС Эдуард Шармазанов.
Оппозиционный депутат также отметил, что один из заместителей председателя Центрального банка (Нерсес Ерицян. – авт.), выслушав критику, пригрозил, что повысит голос. Грант Багратян, обращаясь к вице-спикерам парламента, заявил: “Они нас не запугают скрежетом своих брюшных мышц”.