Վարչապետը ողջ ու առողջ է և շարունակում է պաշտոնավարել
Այսօր Ազգային ժողովում շարունակում է քննարկվել 2013թ. պետական բյուջեի նախագիծը: ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը ֆինանսների նախարար Վաչե Գաբրիելյանից հետաքրքրվեց, թե ինչու նախագիծը չի ներկայացնում վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը:
«Կարո՞ղ է վարչապետը հրաժարական է տվել, ու Ազգային ժողովն այդ մասին չգիտի»,- նախարարին հարցրեց Ն. Փաշինյանը:
«Վարչապետը ողջ ու առողջ է և շարունակում է պաշտոնավարել»,- հնչեց ֆինանսների նախարարի պատասխանը:
Նշենք, որ վարչապետի բացակայության մասին երեկ նախարարին հարց էր ուղղել նաև պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանը:
ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանն էլ հուսադրեց, թե առաջիկայում վարչապետին հարց ուղղելու հնարավորություն կընձեռվի:

Премьер-министр жив-здоров и продолжает выполнять свои обязанности
В Национальном Собрании сегодня продолжилось обсуждение проекта госбюджета 2013 года. Депутат фракции Армянского национального конгресса Никол Пашинян поинтересовался у министра финансов Ваче Габриеляна, почему проект представляет не премьер-министр Тигран Саркисян.
“Может, премьер ушел в отставку, а Национальное Собрание об этом ничего не знает?” – спросил Н.Пашинян.
“Премьер-министр жив-здоров и продолжает выполнять свои обязанности”,- ответил глава Минфина.
Отметим, что вчера на отсутствие главы правительства обратила внимание также депутат фракции “Наследие” Заруи Постанджян.
Вице-спикер НС Эрмине Нагдалян успокоила коллег, сказав, что в ближайшее время они получат возможность адресовать свои вопросы премьер-министру.