Սամցխե-Ջավախքի հայկական լրատվամիջոցներն աջակցություն են ստացել
Երեկ Վրաստանում Հայաստանի դեսպանատանը տեղի է ունեցել հանդիպում նորանշանակ դեսպան Հովհաննես Մանուկյանի և Սամցխե-Ջավախքի ու Աջարիայի հայկական լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների միջև:
Հովհաննես Մանուկյանի հետ հանդիպմանը ներկա են եղել Ախալքալաքի «ATV 12» հեռուստաընկերության տնօրեն Կարապետ Մելքոնյանը, Բաթումի հայկական ամսագրի գլխավոր խմբագիր Արթուր Օգանեսյանը, «Ախալցխայի վերածնունդ» կայքի գլխավոր խմբագիր Էդուարդ Այվազյանը, ինչպես նաև Նինոծմինդայի «Արշալույս» ամսաթերթի գլխավոր խմբագիրը:
Ինչպես հայտնում է «Ախալցխայի վերածնունդ» կայքը, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Վրաստանում հայկական մամուլին առնչվող մի շարք հարցեր: Ավարտին ՀՀ դեսպանատան աշխատակիցները լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներին փոխանցեցել են Սփյուռքի նախարարության օժանդակությամբ ՀՀ կառավարության կողմից հայկական լրատվամիջոցներին հատկացրած նյութական աջակցությունը:

Yesterday, newly appointed RA Ambassador to Georgia, Hovhannes Manukyan, met with representatives of the Javakhk Armenian press in Tbilisi.
Present at the meeting held at the Armenian Embassy were Karapet Melkonyan, Director of the "ATV 12" TV station in Akhalkalak; Artur Oganesyan, Chief Editor of Batum's "Armenian Magazine"; Edward Ayvazyan, Chief Editor of the magazine "Akhaltskha Rebirth" and the editor of Ninotzminda's "Arshalyus" magazine.
After a discussion of the challenges facing the Armenian press in Georgia, Ambassador Manukyan directed staff members to present the representatives with funds provided by the government in Armenia.