Բակո Սահակյանն ընդունել է Մինսկի խմբի համանախագահներին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 8-ին ընդունել է Արցախում գտնվող ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Ռոբերտ Բրադկեին (ԱՄՆ), Իգոր Պոպովին (ՌԴ) եւ Բեռնար Ֆասիեին (Ֆրանսիա):
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը եւ տարածաշրջանային գործընթացներին առնչվող տարբեր հարցեր:
Երկուստեք նշվել է, որ հակամարտության խաղաղ կարգավորումն այլընտրանք չունի:
Նախագահ Սահակյանը, կրկին անդրադառնալով սահմանից դիպուկահարների հետ քաշման հարցին, ընդգծել է, որ դա կհանդիսանա փոխվստահության միջոցների իրականացման կարեւոր բաղադրամասերից մեկը եւ դրականորեն կազդի բանակցային գործընթացի վրա:
Բակո Սահակյանը մեկ անգամ եւս ներկայացրել է պաշտոնական Ստեփանակերտի դիրքորոշումը՝ ընդգծելով, որ առանց բանակցությունների բոլոր փուլերին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության մասնակցության անհնարին է ակնկալել որեւէ բեկում հակամարտության կարգավորման գործընթացում:
Հանդիպմանը ներկա էին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Գեորգի Պետրոսյանը, ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպշիկը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Бако Саакян принял сопредседателей Минской группы ОБСЕ
8 июня президент Республики Арцах Бако Саакян принял находящихся в Арцахе сопредседателей Минской группы ОБСЕ Роберта Брадтке (США), Игоря Попова (РФ) и Бернара Фасье (Франция).
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся урегулирования азербайджано-карабахского конфликта и региональных процессов. Обоюдно была отмечена безальтернативность мирного урегулирования конфликта.
Президент Саакян, вновь касаясь темы отвода снайперов с границы, подчеркнул, что это станет одним из важных компонентов реализации мер по укреплению взаимодоверия и положительно повлияет на переговорный процесс.
Бако Саакян в очередной раз представил позицию официального Степанакерта, подчеркнув, что без участия Нагорно-Карабахской Республики во всех этапах переговорного процесса невозможно будет достичь какого-либо прорыва в процессе урегулирования конфликта.
На встрече присутствовали министр иностранных дел Республики Арцах Георгий Петросян, Личный представитель Действующего председателя ОБСЕ Анджей Каспшик, другие должностные лица.