Վարդան Օսկանյանին զրկեցին անձեռնմխելիությունից
Քիչ առաջ ԱԺ պատգամավոր Սուքիաս Ավետիսյանը ամբիոնից հնչեցրեց Վարդան Օսկանյանին անձեռնմխելիությունից զրկելու վերաբերյալ քվեարկության արդյունքները: 64 կողմ, 6 դեմ եւ 1 անվավեր ձայների հարաբերակցությամբ Վարդան Օսկանյանը զրկվեց պատգամավորական անձեռնմխելիությունից, ինչը հնարավորություն կտա պատգամավորին ընդգրկել «փողերի լվացման» գործում որպես մեղադրյալ:
ԲՀԿ-ից առայժմ չեն մեկնաբանում, թեեւ մինչեւ քվեարկությունը կանխատեսում էին, որ ՀՀԿ-ն ու ՕԵԿ-ը Վարդան Օսկանյանին զրկելու են անձեռնմխելիությունից: ԲՀԿ-ից «Հետքին» տեղեկացրին, որ առաջիկայում հանդես կգան հայտարարությամբ:

Вардана Осканяна лишили депутатской неприкосновенности
Несколько минут назад депутат Национального Собрания Сукиас Аветисян огласил результаты голосования по вопросу лишения Вардана Осканяна депутатского иммунитета. При соотношении голосов 64 “за”, 6 “против” и один недействительный бюллетень Вардан Осканян лишился депутатской неприкосновенности, что даст возможность привлечь его в качестве обвиняемого по делу об “отмывании денег”.
Фракция “Процветающая Армения”, членом которой является Вардан Осканян, пока не выступила с комментариями, хотя до голосования ее представители прогнозировали, что депутаты от правящей Республиканской партии Армении и “Оринац еркир” лишат Осканяна неприкосновенности.