Հեղինե Բիշարյանը չիր պատրաստելու գումար միշտ էլ ունեցել է
Հավանաբար շատերն են հիշում, որ 2010 թ.-ի վերջին ԱԺ պատգամավոր Հեղինե Բիշարյանը դժգոհում էր, թե գնաճն իր ընտանիքի վրա էլ է բացասաբար անդրադարձել եւ ինքը չի կարողացել շատ չիր պատրաստել:
Ուսումնասիրելով ՕԵԿ-ական պատգամավորի գույքի եւ եկամուտների հայտարարագրերը՝ պարզվեց, որ Հեղինե Բիշարյանը 2009 եւ 2010 թվականներին ունեցել է ընդամենը 3 մլն 609 հազ. 40 դրամի եկամուտ, որը ԱԺ-ից ստացած աշխատավարձն է: Պարզվում է, պատգամավորն այնքան էլ անկեղծ չի եղել եւ հասարակությունից թաքցրել է իր դրամական միջոցները:
Դիտարկելով 2011թվականի պատգամավորի գույքի ու եկամուտների հայտարարագիրը՝ պարզվում է, որ տարվա սկզբին նա ունեցել է 20.000 դոլար, որը փոխանցվել է նախորդ տարիներից, իսկ 2011-ի տարեվերջին գումարի չափը ավելացրել է հասցնելով 25.000 դոլարի:
Նշված տարում Հեղինե Բիշարյանի եկամուտը` 3 մլն 387 հազար 250 դրամ է եղել, որը Ազգային ժողովից ստացած աշխատավարձն է, իսկ 3600 դոլար եկամուտ էլ ստացել է գույքի օտարումից:
Հեղինե Բիշարյանի ամուսինը` Նորիկ Սարգսյանը, 2011 թ. սկզբին ունեցել է 45.000 դոլար, իսկ տարեվերջին` 50.000 դոլար: Նրա եկամուտը կազմում է 3 մլն 264 հազար դրամ, որը բաղկացած է աշխատավարձից` 2 մլն 760 հազար դրամ եւ կենսաթոշակից` 504 հազար դրամ:
Պատգամավորի որդին` Կարեն Սարգսյանը, ունեցել է ընդամենը 1 մլն 200 հազար դրամի եկամուտ, որը տարվա աշխատավարձն է:

Деньги на приготовление сухофруктов у Эгине Бишарян были всегда
Многие, наверное, помнят, что в конце 2010 г. депутат Национального Собрания Эгине Бишарян жаловалась на рост цен, который отрицательно сказался на ее семье и из-за которого она не смогла приготовить сухофрукты.
Изучение деклараций об имуществе и доходах депутата парламентской фракции «Оринац еркир» показало, что в 2009-2010 гг. доход Эгине Бишарян составляла ее зарплата в размере всего 3 млн 609 тыс. 40 драмов, которую она получила в Национальном Собрании. Но, как оказалось, депутат была не до конца искренной и утаила от общественности свои денежные средства.
Судя по декларации об имуществе и доходах за 2011 г., Эгине Бишарян в начале года имела 20 тысяч долларов. Эта сумма образовалась за счет накоплений предыдущих лет и к концу 2011 г. составила уже 25 тыс. долларов.
В указанном году доход Э.Бишарян составила полученная ею в парламенте зарплата на сумму 3 млн 387 тыс. 250 драмов. Еще 3600 долларов она получила от отчуждения имущества.
Муж Эгине Бишарян, Норик Саркисян, в начале 2011 г. имел 45 тыс. долларов, а к концу году – уже 50 тысяч долларов. Его доход образуется за счет зарплаты в 2 млн 264 тыс. драмов и пенсии в 504 тыс. драмов.