Տարվա լավագույն ուսուցիչն ու դաստիարակը ավտոմեքենա կստանան
«Ուսուցչի օրվա» նախաշեմին ՀՀ կրթության և գիտության նախարարությունում այսօր տեղի է ունեցել «Տարվա լավագույն ուսուցիչ», «Տարվա լավագույն տնօրեն» և «Տարվա լավագույն դաստիարակ» մրցույթների հանրապետական փուլը, որն անցկացրել են ՀՀ կրթության և գիտության նախարարի հրամանով ստեղծված հանձնաժողովները: Այս տարի մրցույթներին մասնակցում էր 34 մանկավարժ` ՀՀ բոլոր մարզերից և Երևանից:
Մրցույթի ամփոփումից հետո կպարզվեն «Տարվա լավագույն ուսուցիչը», «Տարվա լավագույն տնօրենը» և «Տարվա լավագույն դաստիարակը»: Ըստ ավանդույթի` հաղթողների անունները կհրապարակվեն «Ուսուցչի օրը»` հոկտեմբերի 5-ին նախատեսվող տոնական միջոցառման ընթացքում: «Տարվա լավագույն ուսուցչին» և «Տարվա լավագույն դաստիարակին» ՀՀ վարչապետի կողմից կտրվեն ավտոմեքենաներ, իսկ վաստակաշատ մանկավարժներին` պետական պարգևներ, ՀՀ վարչապետի «Հուշամեդալ» և շնորհակալագրեր:

Лучшие учитель и воспитатель года получат автомобиль
В преддверии Дня учителя сегодня в министерстве образования и науки РА состоялся республиканский тур конкурсов на звание “Лучший учитель года”, “Лучший директор года” и “Лучший воспитатель года”. В этом году в конкурсах примут участие 34 педагога из всех областей страны и Еревана.
По традиции имена победителей во всех номинациях будут названы 5 октября, в ходе праздничного мероприятия по случаю Дня учителя. Лучший учитель и лучший воспитатель года получат в подарок от премьер-министра автомобиль, а заслуженным учителям будут вручены государственные награды, памятные медали и благодарности.