Վնասվել են միջազգային ցուցահանդեսում ՀՀ եւ ԼՂՀ տաղավարն ու պաստառները
Սույն թվականի սեպտեմբերի 17-ի լույս 18-ի գիշերը վնասվել է Փարիզում կայանալիք «TopResa' 2012» զբոսաշրջային միջազգային ցուցահանդեսին Հայաստանն ու Արցախը ներկայացնող տաղավարը, մասնավորապես ԼՂՀ պաստառները:
Դեպքի մասին իրազեկվելուն պես Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպանատան ներկայացուցիչները ՀԱՄՀ պատվիրակության հետ համատեղ դեպքի վայր են հրավիրել ցուցահանդեսի կազմակերպիչ կողմի ղեկավարությանը, և միջադեպն արձանագրվել է:
Ցուցահանդեսի կազմակերպիչները նշել են, որ Ֆրանսիայում ադրբեջանական դեսպանատան կողմից բողոքներ են ստացվել Արցախի մասնակցության վերաբերյալ:
Հայկական կողմի պահանջով հատուկ հսկողություն է սահմանվել Հայաստանն ու Արցախը ներկայացնող տաղավարի մոտ:
Նշենք, որ հայկական տաղավարի նախկին տեսքն ամբողջովին վերականգնված է, և Արցախի վերաբերյալ ողջ տեղեկատվությունը հասանելի է:
Այս պահին ցուցահանդեսն ընթանում է՝ ըստ սահմանված կարգի, իսկ հայկական տաղավարը մեծ ուշադրության է արժանանում այցելուների կողմից:

During the period September 17 to the night of September 18, the Armenia and Artsakh booth at the Top Resa 2012 International Travel Market suffered damage. Particularly tageted were the Artsakh posters.
Finding out what had happened, representatives of the Armenian Embassy in France, along with the NCFA delegation, brought it to the attention of the governing authorities of the exhibition.
The organizers of the exhibition reported that they had received complaints from the Azerbaijani embassy in France regarding the participation of Artsakh at Top Resa.
As per the request of the Armenian representatives, a heightened security detail was enforced at the Armenia and Artsakh booth.
The booth was entirely restored to its previous condition and all the information on Artsakh is now widely accessible.
At this moment, the exhibition is going forward as planned and the Armenian booth is widely visited by attendees.