Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հրաժարականը կապված է նախագահական ընտրության հետ
«Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար, պատգամավոր Ռուբիկ Հակոբյանն, անդրադառնալով այսօր Րաֆֆի Հովհաննիսյանի՝ հրաժարականի դիմում ներկայացնելուն, ասաց, որ այդ քայլը կարող ենք կապել նաև գալիք նախագահական ընտրության հետ, սակայն կուսակցության վարչությունը վերջնականապես դեռ չի որոշում չի կայացրել:
Ռուբիկ Հակոբյանն ասաց, որ «Ժառանգություն» կուսակցության տրամադրվածությունն այն է, որ Րաֆֆի Հովհաննիսյանն առաջադրվի Հայաստանի նախագահի թեկնածու:
Ռ. Հակոբյանն այդպես էլ չմանրամասնեց, թե ինչ պատճառներով է Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հրաժարականի դիմում ներկայացրել: «Չեմ ցանկանում Ձեզ այդ գայթակղությունից զրկել, ինքներդ կկարդաք վարչության հայտարարությունը»,- ասաց պատգամավորը:

Отказ Раффи Ованнисяна от депутатского мандата связан с президентскими выборами
Руководитель парламентской фракции “Наследие”, депутат Национального Собрания Рубик Акопян, касаясь представленного сегодня Раффи Ованнисяном заявления об отказе от депутатского мандата, сказал, что этот шаг связан с предстоящими президентскими выборами, однако правление партии пока не приняло окончательного решения.
По словам Акопяна, партия “Наследие” хочет выдвинуть Раффи Ованнисяна кандидатом на пост президента Армении.
При этом руководитель фракции “Наследие” отказался назвать причины отказа Р.Ованнисяна от депутатского мандата. “Не хочу лишать вас этой интриги. Обо всем узнаете из заявления правления партии”,- заявил депутат НС.