Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հրաժարականը կապված է նախագահական ընտրության հետ
«Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար, պատգամավոր Ռուբիկ Հակոբյանն, անդրադառնալով այսօր Րաֆֆի Հովհաննիսյանի՝ հրաժարականի դիմում ներկայացնելուն, ասաց, որ այդ քայլը կարող ենք կապել նաև գալիք նախագահական ընտրության հետ, սակայն կուսակցության վարչությունը վերջնականապես դեռ չի որոշում չի կայացրել:
Ռուբիկ Հակոբյանն ասաց, որ «Ժառանգություն» կուսակցության տրամադրվածությունն այն է, որ Րաֆֆի Հովհաննիսյանն առաջադրվի Հայաստանի նախագահի թեկնածու:
Ռ. Հակոբյանն այդպես էլ չմանրամասնեց, թե ինչ պատճառներով է Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հրաժարականի դիմում ներկայացրել: «Չեմ ցանկանում Ձեզ այդ գայթակղությունից զրկել, ինքներդ կկարդաք վարչության հայտարարությունը»,- ասաց պատգամավորը:

Commenting on the announcement by Heritage Party founder Raffi Hovannisian that he wishes to give up his seat in parliament, Roubik Hakobyan, the party’s parliamentary faction leader, told reporters that the movre can be seen in the context of the upcoming presidential election.
Hakobyan told reporters that while the party hadn’t yet reached a decision on the issue, it did back the idea of supporting a Hovannisyan run for the presidency.
There had been growing speculation that Hovannisian would give up his seat in parliament in order to clear the way for a presidential bid.