Յունիբանկն ու «Վանք» հիմնադրամն աջակցել են անվասայլակով բասկետբոլի ցուցադրական խաղի անցկացմանը
Հայաստան էին ժամանել պարալիմպիկ խաղերի ամերիկյան թիմի ոսկե մեդալակիրներ, ԱՄՆ սպորտի բանագնացներ Ռոզ Հոլերմանը և Սթիվ Սերիոն՝ անցկացնելու անվասայլակով բասկետբոլի վարպետության դաս և ցուցադրական խաղ։ Յունիբանկն ու «Վանք» հիմնադրամը համատեղ հանդես են եկել որպես Երևանում կայացած ամփոփիչ միջոցառման հովանավորներ՝ աջակցելով նախաձեռնությանը, որը միավորել էր սպորտը և կամքի ուժի կարևոր ուղերձը։
Image 2.png (2.24 MB)
Յունիբանկը կարևորում է սպորտի և ակտիվ կենսակերպի խթանմանն ուղղված ծրագրերը, որոնք նպաստում են նոր հնարավորությունների ստեղծմանը և ընդգծում նպատակասլացության կարևորությունը։
Image 3.png (2.13 MB)
Բանկը կշարունակի իր համագործակցությունը «Վանք» հիմնադրամի հետ՝ սոցիալական նշանակություն ունեցող նախաձեռնություններին աջակցելու նպատակով:

Unibank and Vanq Charity Fund Support Wheelchair Basketball Exhibition Game in Yerevan
Paralympic gold medalists and U.S. Sports Envoys Rose Hollermann and Steve Serio visited Armenia to conduct a wheelchair basketball masterclass and an exhibition game. Unibank and the Vanq Charity Fund jointly sponsored the concluding event held in Yerevan, supporting an initiative that combined sport with a powerful message of determination, resilience, and overcoming barriers.
Unibank is committed to promoting sport and an active lifestyle. The bank supports initiatives that create new opportunities and inspire people to pursue their goals.
The bank will continue its cooperation with the Vanq Charity Fund through the implementation of impactful social projects.