Ըստ Փաշինյանի՝ Ռոբերտ Քոչարյանը հեռանալ չի կարող
Լրագրողներն այսօր Նիկոլ Փաշինյանին հարցրին, թե արդյոք կիսո՞ւմ է այն տեսակետը, որ եթե Սերժ Սարգսյանը լիներ Ռոբերտ Քոչարյանի պես քինախնդիր, քաղբանտարկյալներն ազատ չէին արձակվի:
Փաշինյանը նկատեց, որ Քոչարյանի եւ Սարգսյանի միջեւ իրականում ոչ մի տարբերություն չկա: Տարբերությունը 2006թ. եւ 2011թ. Հայաստանի քաղաքացու միջեւ է, եւ «սա է ամբողջ խնդիրը»:
Շատ է խոսվում նաեւ Երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի քաղաքականությունից հեռանալու կամ մեծ քաղաքականություն վերադառնալու մասին: Այս կապակցությամբ՝ «ՀԺ» գլխավոր խմբագիրը նկատում է, որ քաղաքականությունից հեռանալն այդքան էլ հեշտ բան չէ:
«Պարոն Քոչարյանն անգամ ցանկության դեպքում չի կարող հեռանալ քաղաքականությունից, որովհետեւ նրան պետք է հանրությունը թույլ տա: Պարոն Քոչարյանը չի կարող օգտվել այդ երջանկությունից, որովհետեւ հեռանալու իրավունք ստանալուց առաջ նա դեռ հանրության շատ հարցերին պետք է պատասխանի»,- ընդգծում է Փաշինյանը:

Роберт Кочарян не может уйти, считает Никол Пашинян
Сегодня журналисты спросили главного редактора газеты “Айкакан жаманак” Никола Пашиняна, разделяет ли он мнение о том, что если бы Серж Саргсян оказался таким же мстительным, как Роберт Кочарян, то политзаключенные не были бы освобождены.
По словам Пашиняна, в действительности никакой разницы между Кочаряном и Саргсяном нет. Разница между гражданами Армении 2006-го и 2011-го гг.
Много говорится и об уходе из политики или возвращении в большую политику второго президента Роберта Кочаряна. В связи с этим главный редактор “АЖ” отметил, что уходить из политики не так легко. “Господин Кочарян даже при желании не сможет уйти из политики, поскольку такое разрешение должно дать общество. Господин Кочарян не сможет испытать такое счастье, поскольку перед тем, как получить право на уход, он должен дать ответы на многие вопросы общественности”,- подчеркнул Н.Пашинян.