Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպել է Լեհաստանի նախագահին
Պաշտոնական այցի շրջանակում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Լեհաստանի նախագահ Կարոլ Նավրոցկիի հետ:
«Վերջինս ողջունել է վարչապետի այցը և կարևորել այսօր Հայաստանի և Լեհաստանի միջև ռազմատեխնիկական ոլորտում ստորագրված համաձայնագիրը: Կարոլ Նավրոցկին համոզմունք է հայտնել, երկու երկրները կշարունակել զարգացնել և ամրապնդել համագործակցությունը բոլոր ոլորտներում:
Վարչապետ Փաշինյանն ընդգծել է Հայաստանի և Լեհաստանի միջև ակտիվ փոխգործակցության կարևորությունը: Վարչապետն ընդգծել է Լեհաստանի դերը ՀՀ-ԵՄ կապերի խորացման, մեր երկրում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումների իրականացման ու առաջմղման գործում:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել նաև տարածաշրջանային նշանակության այլ հարցերի շուրջ»,- ասված է վարչապետի աշխատակազմի տարածած հաղորդագրության մեջ:

Pashinyan, Polish President Meet in Warsaw.
Armenian PM Nikol Pashinyan and Polish President Karol Nawrocki met today in Warsaw and highlighted the importance of the agreement signed earlier this day between their two countries in the military-technical sphere.
Nawrocki, according to Pashinyan’s office, expressed confidence that the two countries will continue to develop and strengthen cooperation in all areas.
Pashinyan emphasized the importance of active cooperation between Armenia and Poland, stressing Warsaw’s role in deepening Armenia-EU ties, implementing and promoting democratic reforms in Armenia.
The sides also exchanged views on other issues of regional importance.
Pashinyan arrived in Warsaw yesterday on a two-day official and has already meet with his Polish counterpart Donald Tusk.