Փաշինյանն այցելել է Վարշավայի թագավորական ամրոց-թանգարան
Մեկնարկել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի պաշտոնական այցը Լեհաստան: Վարչապետ Փաշինյանի առաջին կանգառը եղել է Վարշավայի թագավորական ամրոց-թանգարանում: Այս մասին հաղորդում է Կառավարության մամուլի ծառայությունը:
«Նիկոլ Փաշինյանը ամրոց-թանգարանի տնօրեն Մալգոժատա Օմիլանովսկայի ուղեկցությամբ շրջայց է կատարել ցուցասրահներով, որտեղ ներկայացված են եղել թագավորական սենյակների, Լեհաստանի թագավորների անձնական իրերի հավաքածուները, կտավներ և այլ եվրոպական արվեստի գործեր:
Ցուցասրահներից մեկում ներկայացված է եղել նաև «Թերեզա Սահակյան» հիմնադրամի հայկական բացառիկ գորգերի ցուցադրությունը, որը բաց կլինի առաջիկա երկու ամիսների ընթացքում:
Վարչապետ Փաշինյանը գրառում է կատարել թագավորական ամրոց-թանգարանի պատվավոր հյուրերի գրքում»,- նշվում է հաղորդագրության մեջ:

Премьер-министр Пашинян посетил музей Королевский замок в Варшаве
Стартовал официальный визит премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна в Польшу. Первой остановкой премьер-министра Пашиняна стал музей Королевский замок в Варшаве.
Никол Пашинян в сопровождении директора замка-музея Малгожаты Омиляновской совершил экскурсию, в ходе которой были представлены коллекции королевских апартаментов, личные вещи польских королей, полотна и другие произведения европейского искусства.
В одном из выставочных залов была также представлена экспозиция эксклюзивных армянских ковров из фонда «Тереза Саакян», которая будет открыта в течение следующих двух месяцев.