Անսովոր դարձրու սովորականը. Huawei-ը բացահայտում է իր վերջին նորարարությունները
Այսօր տեղի ունեցավ Huawei-ի «Բացահայտիր պահը» (Unfold the moment) խորագրով միջոցառումը, որի ընթացքում ընկերությունը ներկայացրեց իր նորարարական սարքերի վերջին շարքը։ Նորույթների թվում էին HUAWEI Mate X7 սմարթֆոնը, HUAWEI FreeClip 2 ականջակալները, HUAWEI WATCH ULTIMATE DESIGN խելացի ժամացույցը և HUAWEI MatePad 11.5 S պլանշետը։
HUAWEI Mate X7-ի դիզայնը հիմնված է սահմաններն ընդարձակելու փիլիսոփայության վրա։ Սարքն աչքի է ընկնում բարակ, բայց միաժամանակ դիմացկուն կառուցվածքով և հզոր կատարողականությամբ, այդ թվում՝ լուսանկարների ստեղծման եզակի որակով՝ բնորոշ բացառապես առաջատար սմարթֆոններին։ HUAWEI FreeClip 2-ը հավակնում է սահմանել հարմարավետության նոր չափանիշներ ականջին ամրացվող (open-air) ականջակալների պատմության մեջ։ HUAWEI WATCH ULTIMATE DESIGN-ը համատեղում է նուրբ էսթետիկան առաջադեմ ինժեներիայի և ֆունկցիոնալության հետ՝ թույլ տալով օգտագործողին բացահայտել աշխարհը նոր դիտանկյունից։ Բարձր կետայնությամբ, աչքերը հանգստացնող էկրանով և սահուն աշխատանքով HUAWEI MatePad 11.5S-ը անփոխարինելի սարք է թվային կրեատորների համար։
Huawei Consumer Business Group–ի Մարքեթինգի և վաճառքների ղեկավար Ժու Փինն իր խոսքում նշեց, որ Huawei-ը շարունակելու է քայլել իր պրոդուկտների սպառողներին համընթաց՝ շարունակաբար սարքերը դարձնելով ավելի ջերմ և ինտերակտիվ։
«Հասկանալով և արձագանքելով օգտատերերի իրական կարիքներին՝ մենք ձգտում ենք օգնել մարդկանց նորովի բացահայտել յուրաքանչյուր պահը տեխնոլոգիաների օգնությամբ: Մեր նպատակը միայն բացառիկ որակով ու ֆունկցիոնալությամբ պրոդուկտներ առաջարկելը չէ․ մենք ուզում ենք մեր սպառողներին հնարավորություն տալ լիարժեք ապրել ու արժևորել յուրաքանչյուր պահը»։
HUAWEI Mate X7. նոր էջ տեխնոլոգիաների պատմության մեջ
Mate X7-ի դիզայնը ոգեշնչված է «Ժամանակի և տարածության դարպաս» կոնցեպտից, ինչպես նաև բրոկատագործությունից՝ չինական 1600-ամյա ավանդույթից, որ համարվում է մետաքսագործության բարձրակետերից մեկը և ներառված է երկրի ոչ նյութական մշակութային ժառանգության ցանկ։
Սմարթֆոնը ներկայացված է նանոֆիբրային մակերեսով՝ սպիտակ բրոկատ գույնով, ինչպես նաև 2 վեգան կաշվային տարբերակներով՝ նեբուլա կարմիր և սև գույներով։
Mate X7-ը նաև Huawei-ի առաջին բարակ ծալովի սմարթֆոնն է, որն իր լուսնկարչական կարողություններով չեն զիջում առաջատար սմարթֆոններին։ Թարմացված՝ երկրորդ սերնդի True-to-Color տեսախցիկն բարելավում է գունային ճշգրտությունը 43%-ով։ Այն նաև համալրված է նոր Ultra Lighting HDR (գերլուսային HDR), Ultra-Wide (գերլայնանկյուն) և Telephoto Macro տեսախցիկներով։ 17.5 EV Ultra Lighting HDR աջակցության շնորհիվ Mate X7-ը ստանում է բարձր ճշգրտությամբ, դետալային և պարզ տեսանյութեր և՛ պայծառ, և՛ թույլ լույսի պայմաններում։
Բարձր դիմացկունությամբ սարքն աշխատում է Huawei-ի սեփական գերահուսալի ծալվող մեխանիզմով, որ ներառում է արտաքին էկրան՝ գերամուր բյուրեղային Kunlun ապակուց, բարձր ճշգրտությամբ հանգույցներ, եռաշերտ համակցված գերամուր կառուցվածք և այլ տարրեր։ Սարքի կայուն աշխատանքը և ամբողջ օրվա էներգիայի ռեսուրսը ապահովում են 5,600 mAh մարտկոցը և ջերմակարգավորման համակարգը՝ բաղկացած 3,550 մմ² SuperCool գերծավալային գոլորշային խցիկից (VC) և գրաֆենային շերտից։
HUAWEI FreeClip 2. նորաձևությունը՝ տեխնոլոգիաների լեզվով
HUAWEI FreeClip 2 ականջակալներն ունեն ականջին ամրացվող դիզայն՝ open-air նորարարության և ժամանակակից էսթետիկ լուծումների համադրությամբ։ Այն միտված է վերասահմանել ականջակալները և՛ որպես աուդիո սարք, և՛ որպես նորաձև աքսեսուար։
FreeClip 2-ը ստեղծված է ամբողջ օրը կրելու համար։ Այն ներկայացված է բրենդի ավանդական կապույտ, սպիտակ և սև գույներով, ինչպես նաև նոր՝ միջազգային շուկայի համար նախատեսված ոսկեփայլ վարդագույն (rose gold) տարբերակով։ Յուրաքանչյուր ականջակալ ընդամենը 5.1 գ է, ինչն ապահովում է գրեթե չզգացվող թեթևություն և երկարատև հարմարավետություն ողջ օրվա ընթացքում։ FreeClip 2-ն ապահովում է ձայնի և զանգերի եզակի որակ տարբեր իրավիճակներում՝ շնորհիվ երկդրայվեր գերհզոր մոդուլների և ձայնի նեյրոմշակման AI պրոցեսորի, որը նախորդ սերնդից 10 անգամ ավելի բարձր կատարողականություն ունի։
Սարքը նաև փոշեկայուն և ջրակայուն է ( IP57), մարտկոցը ապահովում է 38 ժամ անխափան աշխատանք ցանկացած միջավայրում։
HUAWEI WATCH ULTIMATE DESIGN. ընդարձակելով հորիզոնները
Նոր HUAWEI WATCH ULTIMATE DESIGN-ը ներկայացված է Royal Gold Edition տարբերակով, որն ունի հազվագյուտ հողային մետաղներից ստեղծված և 18K ոսկու հետ համադրված մանուշակագույն կերամիկական շրջանակ, ցիրկոնիումի հիմքով հեղուկ մետաղից կորպուս և տիտանե համաձուլվածքից գոտի՝ ոսկեփայլ մանուշակագույն երանգով։
Ժամացույցը հագեցած է մի շարք հնարավորություններով՝ հատուկ մշակված խորջրյա սուզորդների համար, օրինակ՝ նորարարական ջրակայուն համակարգը և ջրի տակ ձայնային ալիքների վրա հիմնված (SONAR-based) կապի հնարավորությունը։
Ժամացույցը համալրված է նաև ուժեղացված ալեհավաքով՝ ցանկացած պայմաններում կայուն կապ ապահովելու համար, AI-ով աշխատող աղմուկի նվազեցմամբ՝ մաքուր զանգերի համար, HUAWEI Sunflower Positioning System համակարգի վրա հիմնված ճշգրիտ տեղորոշմամբ, ինչպես նաև eSIM առաջադեմ հաղորդակցական տեխնոլոգիաներով։
Ժամացույցի TruSense համակարգը համալրված է հզոր X-TAP տեխնոլոգիայով, որն ապահովում է առողջության ցուցանիշների ճշգրիտ ու համալիր մոնիտորինգ:
Շնորհիվ բարձրակարգ նյութերի, առաջատար կառուցվածային լուծումների և պրոֆեսիոնալ կատարողականության՝ նոր տարբերակն ապահովում է պրեմիում սմարթ-ժամացույցի փորձառություն և՛ ոճի, և՛ ֆունկցիոնալության տեսանկյունից։
HUAWEI MatePad 11.5 S․ ոգեշնչող ստեղծարարություն
HUAWEI MatePad 11.5 S-ը նոր սերնդի պլանշետ է, որ ներդաշնակորեն համատեղում է օգտագործման հարմարավետությունը և գերպարզ պատկերների հնարավորությունը:
Huawei-ի PaperMatte էկրանն արդյունավետորեն լուծում է երկար տարիներ գոյություն ունեցող խնդիրները՝ բնորոշ ավանդական անփայլ էկրաններին՝ հստակության նվազում և աղոտ պատկերներ։ Դրա շնորհիվ նոր սարքում դիտումը դառնում է և՛ վառ ու հստակ, և՛ աչքի համար հարմարավետ։
MatePad 11.5 S-ը հատուկ ստեղծված է թվային կրեատիվ աշխատանքի համար։ Համալրված է M-Pencil Pro ստիլուսով ու մագնիսական ստեղնաշարով, որոնք առավել սահուն և հաճելի են դարձնում ստեղծագործական պրոցեսը՝ նշումներ կատարելուց մինչև տեքստի հավաքում և կոնտենտի ստեղծում։
Նախատեղադրված Huawei Notes հավելվածում առկա է վրձինների, ձևանմուշների և անվճար ռեսուրսների լայն ընտրանի, իսկ GoPaint հավելվածը համալրված է նոր անիմացիոն գործիքներով, որոնց օգնությամբ հնարավոր է կյանքի կոչել կրեատիվ մտահղացումները։
Wondershare Filmora հավելվածն այժմ համալրված է ստեղնային դյուրանցումներով (shortcut keys), որոնք մոնտաժի գործընթացն ավելի արագ ու հեշտ են դարձնում վիդեո կրեատորների համար: Իսկ WPS Office փաթեթը ապահովում է հարուստ գործիքակազմ՝ փաստաթղթերի խմբագրման, պրեզենտացիաների ստեղծման և տվյալների մշակման պրոցեսները պրոֆեսիոնալ PC մակարդակով իրականացնելու համար։
Huawei-ը նշում է, որ այսօրվա թողարկումը պարզապես տեխնոլոգիական թարմացումների շարք չէ։ Այն արտացոլում է ընկերության երկարաժամկետ տեսլականն ու հանձնառությունը՝ իր գործունեության կենտրոնում պահելու սպառողի կարիքներն ու պահանջները։

Guided by the design philosophy of pushing boundaries, the HUAWEI Mate X7 boasts a slim, yet durable design and powerful performance, including flagship-grade smartphone imaging. The HUAWEI FreeClip 2 claims to set a new benchmark for comfortable open-ear listening experiences. The HUAWEI WATCH ULTIMATE DESIGN blends refined aesthetics with advanced engineering and performance, allowing users to better explore the world. The HUAWEI MatePad 11.5S is designed for creators, featuring a high-definition, eye-soothing display and a smooth creative experience.
Zhu Ping, President of Marketing and Sales Services at Huawei Consumer Business Group, said Huawei will continue to walk alongside users worldwide, bringing warmth to technology. “By understanding and responding to users’ real needs, we aim to help the world’s consumers use technology to unfold every moment. Our goal is not only to deliver exceptional product experiences, but also to enable every user to embrace the moments that matter most to them.”
HUAWEI Mate X7: Unfolding a New Chapter
The Mate X7 draws design inspiration from the “Time-Space Gate” concept and a 1,600-year-old light-woven brocade tradition, widely regarded as a pinnacle of Chinese silk craftsmanship and part of the country’s national intangible cultural heritage. The phone comes in a nano fiber-finished Brocade White, alongside two vegan leather options—Nebula Red and Black.
The Mate X7 is also Huawei’s first slim foldable smartphone to have the same level of imaging capabilities as a standard flagship phone. Its upgraded second-generation True-to-Color Camera delivers 43% improved color accuracy, and is complemented by a new Ultra Lighting HDR Camera, an Ultra-Wide Camera and a Telephoto Macro Camera. With support for up to 17.5 EV Ultra Lighting HDR Video, the Mate X7 captures vivid details with precision in both bright and low-light environments.
Engineered for durability, the device is powered by a proprietary Ultra-Reliable Foldable Architecture, which includes an outer display made of Ultra Durable Crystal Armor Kunlun Glass, Advanced Precision Hinges, and a 3-Layer Composite Ultra-Tough Structure and more. A 3,550 mm² SuperCool Ultra-Large VC & Graphene Heat Dissipation System and a 5,600 mAh battery further ensure stable performance and all-day battery life.
HUAWEI FreeClip 2: A Fashion Statement
The HUAWEI FreeClip 2 earphones have an ear-clip design that blends open-ear innovation with modern aesthetics, intending to redefine audio products as both listening devices and fashion accessories.
The FreeClip 2 has been designed to wear all day, and comes in the company’s traditional Blue, White and Black colorways, as well as a Rose Gold finish that is brand new for the international market. Each earbud weighs just 5.1 g, ensuring a barely-there feel with long-lasting comfort and a secure fit.
The FreeClip 2 provides clear, dynamic audio and call quality across different usage scenarios thanks to its high-energy dual-driver units and NPU AI processor which delivers ten times the computing performance of the previous generation. It also comes with IP57 dust and water resistance and up to 38 hours of total battery life for effortless, all-day wear in any environment.
HUAWEI WATCH ULTIMATE DESIGN: Expanding Your Horizons
The new HUAWEI WATCH ULTIMATE DESIGN comes in a new Royal Gold Edition which features an industry-first rare-earth purple ceramic bezel with 18K gold, paired with a zirconium-based liquid metal case and a purple-gold titanium alloy strap.
The watch offers a range of features tailored for deep-sea divers, including an innovative waterproof system and direct sonar-based underwater communication capabilities. It also features an upgraded antenna for stronger all-scenario connectivity, AI-powered noise cancellation for clear calling, precise positioning enabled by the HUAWEI Sunflower Positioning System, and advanced eSIM communication technologies. The watch's TruSense system additionally comes with the powerful X-TAP technology for more precise and comprehensive health tracking.
HUAWEI MatePad 11.5 S: Inspiring Creativity
The HUAWEI MatePad 11.5 S is a next-generation tablet designed to seamlessly blend eye comfort with exceptional clarity. Huawei’s PaperMatte Display effectively addresses the long-standing issues related to sharpness often associated with traditional matte displays, making the viewing experience on this new device both vividly clear and gentle on the eyes.
The MatePad 11.5 S is designed for paperless productivity, and comes with an M-Pencil Pro stylus and a magnetic keyboard that make transitioning between note-taking, writing, and content creation smoother. The pre-installed Huawei Notes app offers a wide range of brushes, templates, and free resources, and the GoPaint app now comes with a number of new animation tools that help static ideas to come alive. For video creators, the Wondershare Filmora app now offers shortcut key support to streamline editing workflows, while the WPS Office suite provides professional PC-level document editing, presentations, and data processing features.
Huawei said that today’s launch goes beyond a mere set of technological upgrades — it reflects the company’s enduring commitment to putting consumers first. Under the brand proposition “Now Is Yours,” Huawei hopes to engage with consumers openly and sincerely, and to build cross-regional and cross-cultural connections with a warm and inclusive attitude, enabling more people worldwide to share the joy of technological progress.