Անսովոր դարձրու սովորականը. Huawei-ը բացահայտում է իր վերջին նորարարությունները
Այսօր տեղի ունեցավ Huawei-ի «Բացահայտիր պահը» (Unfold the moment) խորագրով միջոցառումը, որի ընթացքում ընկերությունը ներկայացրեց իր նորարարական սարքերի վերջին շարքը։ Նորույթների թվում էին HUAWEI Mate X7 սմարթֆոնը, HUAWEI FreeClip 2 ականջակալները, HUAWEI WATCH ULTIMATE DESIGN խելացի ժամացույցը և HUAWEI MatePad 11.5 S պլանշետը։
HUAWEI Mate X7-ի դիզայնը հիմնված է սահմաններն ընդարձակելու փիլիսոփայության վրա։ Սարքն աչքի է ընկնում բարակ, բայց միաժամանակ դիմացկուն կառուցվածքով և հզոր կատարողականությամբ, այդ թվում՝ լուսանկարների ստեղծման եզակի որակով՝ բնորոշ բացառապես առաջատար սմարթֆոններին։ HUAWEI FreeClip 2-ը հավակնում է սահմանել հարմարավետության նոր չափանիշներ ականջին ամրացվող (open-air) ականջակալների պատմության մեջ։ HUAWEI WATCH ULTIMATE DESIGN-ը համատեղում է նուրբ էսթետիկան առաջադեմ ինժեներիայի և ֆունկցիոնալության հետ՝ թույլ տալով օգտագործողին բացահայտել աշխարհը նոր դիտանկյունից։ Բարձր կետայնությամբ, աչքերը հանգստացնող էկրանով և սահուն աշխատանքով HUAWEI MatePad 11.5S-ը անփոխարինելի սարք է թվային կրեատորների համար։
Huawei Consumer Business Group–ի Մարքեթինգի և վաճառքների ղեկավար Ժու Փինն իր խոսքում նշեց, որ Huawei-ը շարունակելու է քայլել իր պրոդուկտների սպառողներին համընթաց՝ շարունակաբար սարքերը դարձնելով ավելի ջերմ և ինտերակտիվ։
«Հասկանալով և արձագանքելով օգտատերերի իրական կարիքներին՝ մենք ձգտում ենք օգնել մարդկանց նորովի բացահայտել յուրաքանչյուր պահը տեխնոլոգիաների օգնությամբ: Մեր նպատակը միայն բացառիկ որակով ու ֆունկցիոնալությամբ պրոդուկտներ առաջարկելը չէ․ մենք ուզում ենք մեր սպառողներին հնարավորություն տալ լիարժեք ապրել ու արժևորել յուրաքանչյուր պահը»։
HUAWEI Mate X7. նոր էջ տեխնոլոգիաների պատմության մեջ
Mate X7-ի դիզայնը ոգեշնչված է «Ժամանակի և տարածության դարպաս» կոնցեպտից, ինչպես նաև բրոկատագործությունից՝ չինական 1600-ամյա ավանդույթից, որ համարվում է մետաքսագործության բարձրակետերից մեկը և ներառված է երկրի ոչ նյութական մշակութային ժառանգության ցանկ։
Սմարթֆոնը ներկայացված է նանոֆիբրային մակերեսով՝ սպիտակ բրոկատ գույնով, ինչպես նաև 2 վեգան կաշվային տարբերակներով՝ նեբուլա կարմիր և սև գույներով։
Mate X7-ը նաև Huawei-ի առաջին բարակ ծալովի սմարթֆոնն է, որն իր լուսնկարչական կարողություններով չեն զիջում առաջատար սմարթֆոններին։ Թարմացված՝ երկրորդ սերնդի True-to-Color տեսախցիկն բարելավում է գունային ճշգրտությունը 43%-ով։ Այն նաև համալրված է նոր Ultra Lighting HDR (գերլուսային HDR), Ultra-Wide (գերլայնանկյուն) և Telephoto Macro տեսախցիկներով։ 17.5 EV Ultra Lighting HDR աջակցության շնորհիվ Mate X7-ը ստանում է բարձր ճշգրտությամբ, դետալային և պարզ տեսանյութեր և՛ պայծառ, և՛ թույլ լույսի պայմաններում։
Բարձր դիմացկունությամբ սարքն աշխատում է Huawei-ի սեփական գերահուսալի ծալվող մեխանիզմով, որ ներառում է արտաքին էկրան՝ գերամուր բյուրեղային Kunlun ապակուց, բարձր ճշգրտությամբ հանգույցներ, եռաշերտ համակցված գերամուր կառուցվածք և այլ տարրեր։ Սարքի կայուն աշխատանքը և ամբողջ օրվա էներգիայի ռեսուրսը ապահովում են 5,600 mAh մարտկոցը և ջերմակարգավորման համակարգը՝ բաղկացած 3,550 մմ² SuperCool գերծավալային գոլորշային խցիկից (VC) և գրաֆենային շերտից։
HUAWEI FreeClip 2. նորաձևությունը՝ տեխնոլոգիաների լեզվով
HUAWEI FreeClip 2 ականջակալներն ունեն ականջին ամրացվող դիզայն՝ open-air նորարարության և ժամանակակից էսթետիկ լուծումների համադրությամբ։ Այն միտված է վերասահմանել ականջակալները և՛ որպես աուդիո սարք, և՛ որպես նորաձև աքսեսուար։
FreeClip 2-ը ստեղծված է ամբողջ օրը կրելու համար։ Այն ներկայացված է բրենդի ավանդական կապույտ, սպիտակ և սև գույներով, ինչպես նաև նոր՝ միջազգային շուկայի համար նախատեսված ոսկեփայլ վարդագույն (rose gold) տարբերակով։ Յուրաքանչյուր ականջակալ ընդամենը 5.1 գ է, ինչն ապահովում է գրեթե չզգացվող թեթևություն և երկարատև հարմարավետություն ողջ օրվա ընթացքում։ FreeClip 2-ն ապահովում է ձայնի և զանգերի եզակի որակ տարբեր իրավիճակներում՝ շնորհիվ երկդրայվեր գերհզոր մոդուլների և ձայնի նեյրոմշակման AI պրոցեսորի, որը նախորդ սերնդից 10 անգամ ավելի բարձր կատարողականություն ունի։
Սարքը նաև փոշեկայուն և ջրակայուն է ( IP57), մարտկոցը ապահովում է 38 ժամ անխափան աշխատանք ցանկացած միջավայրում։
HUAWEI WATCH ULTIMATE DESIGN. ընդարձակելով հորիզոնները
Նոր HUAWEI WATCH ULTIMATE DESIGN-ը ներկայացված է Royal Gold Edition տարբերակով, որն ունի հազվագյուտ հողային մետաղներից ստեղծված և 18K ոսկու հետ համադրված մանուշակագույն կերամիկական շրջանակ, ցիրկոնիումի հիմքով հեղուկ մետաղից կորպուս և տիտանե համաձուլվածքից գոտի՝ ոսկեփայլ մանուշակագույն երանգով։
Ժամացույցը հագեցած է մի շարք հնարավորություններով՝ հատուկ մշակված խորջրյա սուզորդների համար, օրինակ՝ նորարարական ջրակայուն համակարգը և ջրի տակ ձայնային ալիքների վրա հիմնված (SONAR-based) կապի հնարավորությունը։
Ժամացույցը համալրված է նաև ուժեղացված ալեհավաքով՝ ցանկացած պայմաններում կայուն կապ ապահովելու համար, AI-ով աշխատող աղմուկի նվազեցմամբ՝ մաքուր զանգերի համար, HUAWEI Sunflower Positioning System համակարգի վրա հիմնված ճշգրիտ տեղորոշմամբ, ինչպես նաև eSIM առաջադեմ հաղորդակցական տեխնոլոգիաներով։
Ժամացույցի TruSense համակարգը համալրված է հզոր X-TAP տեխնոլոգիայով, որն ապահովում է առողջության ցուցանիշների ճշգրիտ ու համալիր մոնիտորինգ:
Շնորհիվ բարձրակարգ նյութերի, առաջատար կառուցվածային լուծումների և պրոֆեսիոնալ կատարողականության՝ նոր տարբերակն ապահովում է պրեմիում սմարթ-ժամացույցի փորձառություն և՛ ոճի, և՛ ֆունկցիոնալության տեսանկյունից։
HUAWEI MatePad 11.5 S․ ոգեշնչող ստեղծարարություն
HUAWEI MatePad 11.5 S-ը նոր սերնդի պլանշետ է, որ ներդաշնակորեն համատեղում է օգտագործման հարմարավետությունը և գերպարզ պատկերների հնարավորությունը:
Huawei-ի PaperMatte էկրանն արդյունավետորեն լուծում է երկար տարիներ գոյություն ունեցող խնդիրները՝ բնորոշ ավանդական անփայլ էկրաններին՝ հստակության նվազում և աղոտ պատկերներ։ Դրա շնորհիվ նոր սարքում դիտումը դառնում է և՛ վառ ու հստակ, և՛ աչքի համար հարմարավետ։
MatePad 11.5 S-ը հատուկ ստեղծված է թվային կրեատիվ աշխատանքի համար։ Համալրված է M-Pencil Pro ստիլուսով ու մագնիսական ստեղնաշարով, որոնք առավել սահուն և հաճելի են դարձնում ստեղծագործական պրոցեսը՝ նշումներ կատարելուց մինչև տեքստի հավաքում և կոնտենտի ստեղծում։
Նախատեղադրված Huawei Notes հավելվածում առկա է վրձինների, ձևանմուշների և անվճար ռեսուրսների լայն ընտրանի, իսկ GoPaint հավելվածը համալրված է նոր անիմացիոն գործիքներով, որոնց օգնությամբ հնարավոր է կյանքի կոչել կրեատիվ մտահղացումները։
Wondershare Filmora հավելվածն այժմ համալրված է ստեղնային դյուրանցումներով (shortcut keys), որոնք մոնտաժի գործընթացն ավելի արագ ու հեշտ են դարձնում վիդեո կրեատորների համար: Իսկ WPS Office փաթեթը ապահովում է հարուստ գործիքակազմ՝ փաստաթղթերի խմբագրման, պրեզենտացիաների ստեղծման և տվյալների մշակման պրոցեսները պրոֆեսիոնալ PC մակարդակով իրականացնելու համար։
Huawei-ը նշում է, որ այսօրվա թողարկումը պարզապես տեխնոլոգիական թարմացումների շարք չէ։ Այն արտացոլում է ընկերության երկարաժամկետ տեսլականն ու հանձնառությունը՝ իր գործունեության կենտրոնում պահելու սպառողի կարիքներն ու պահանջները։

Каждый момент важен: Huawei представляет новые инновационные устройства
[Дубай, ОАЭ, 12 декабря 2025 г.] Сегодня компания Huawei представила новую линейку флагманских инновационных устройств на мероприятии под названием «Раскрывая всю важность момента». Компания продемонстрировала смартфон HUAWEI Mate X7, наушники HUAWEI FreeClip 2, смарт-часы HUAWEI WATCH ULTIMATE DESIGN и планшет HUAWEI MatePad 11,5 S.
Тонкий и мощный смартфон HUAWEI Mate X7, который воплощает в себе стремление компании к созданию новых трендов, отличается повышенной износостойкостью, которой редко могут похвастаться смартфоны флагманского класса. Наушники HUAWEI FreeClip 2 задают новые стандарты комфорта и качества аудио в сегменте наушников открытого типа. Смарт-часы HUAWEI WATCH ULTIMATE DESIGN являют собой лучший пример непревзойденной эстетики, инновационности и производительности. Они станут лучшим компаньоном для пользователей, которые стремятся по-настоящему открыть для себя мир. Планшет HUAWEI MatePad 11,5 S, отличающийся превосходным экраном и возможностями защиты зрения, разработан специально для творческих людей, которые хотят полностью раскрыть свой креативный потенциал.
Чжу Пин, президент подразделения маркетинга и продаж Huawei Consumer BG, отметил, что Huawei продолжит вдыхать жизнь в технологии и инновации, привнося яркие краски и увлекательное разнообразие в повседневность пользователей по всему миру. «Понимая реальные потребности пользователей, мы стремимся помочь потребителям в каждом уголке планеты использовать технологии так, чтобы раскрывалась важность каждого момента. Наша цель — дарить пользователям непревзойденный опыт использования, но нам также важно, чтобы каждый мог оценить момент, в котором он находится».
HUAWEI Mate X7: открывая новую главу
Дизайн HUAWEI Mate X7, с одной стороны, вдохновлен концепцией «Врата времени и пространства», а с другой — 1600-летней традицией изготовления легкой парчи, которая считается вершиной китайского шелкового мастерства и частью национального нематериального культурного наследия страны. Корпус с покрытием из нановолокон представлен в парчовом белом цвете, а вариант с покрытием из искусственной кожи доступен в черном и красном цветах.
HUAWEI Mate X7 — это первый тонкий складной смартфон от Huawei, возможности обработки изображений которого столь же высокие, как и у флагманских смартфонов с классическим форм-фактором. Цветопередача обновленного объектива второго поколения для ультрареалистичной съемки на 43% выше, кроме того, смартфон оснащен новым HDR-объективом, ультраширокоугольным объективом и телеобъективом для макросъемки. Благодаря поддержке HDR-видео с экспозиционным числом 17,5 смартфон HUAWEI Mate X7 обеспечивает точную передачу каждой детали как при ярком, так и при тусклом освещении.
Разработанное, чтобы отвечать вызовам повседневной жизни, это устройство обладает проприетарной ультранадежной складной конструкцией, которая включает внешний экран из суперпрочного стекла Kunlun, оптимизированный поворотный механизм, 3-слойную композитную сверхпрочную структуру и прочее. Ультрабольшая испарительная камера SuperCool 3550 мм² и графеновая система отвода тепла в сочетании с мощной батареей 5600 мА*ч обеспечивают высокую производительность и длительное время работы устройства без подзарядки.
HUAWEI FreeClip 2: новый взгляд на стиль
HUAWEI FreeClip 2 отличаются уникальным дизайном, который превращает эти наушники открытого типа в современный стильный аксессуар, обладающий превосходными аудиохарактеристиками.
HUAWEI FreeClip 2 разработаны таким образом, чтобы их было удобно носить в течение всего дня. Модель представлена в классических голубом, белом и черном цветах, а также в цвете розовое золото, который станет новым словом на глобальном рынке. Каждый наушник весит всего 5,1 г, что обеспечивает комфортное и стабильное крепление.
HUAWEI FreeClip 2 дарят чистое звучание динамического аудиопотока и высокую четкость передачи речи во время вызовов в различных сценариях благодаря мощным излучателям с двойной диафрагмой и ИИ-нейропроцессору, вычислительная мощность которого в 10 раз выше, чем у модели предыдущего поколения. Наушники обладают классом пыле- и влагозащиты IP57, их максимальное время работы без подзарядки составляет до 38 часов, так что они просто идеальны для использования в любой ситуации.
HUAWEI WATCH ULTIMATE DESIGN: расширяя горизонты
Смарт-часы HUAWEI WATCH ULTIMATE DESIGN представлены в новой версии Royal Gold Edition. У этой модели впервые в отрасли безель выполнен из фиолетовой керамики с 18-каратным золотом, что, в сочетании с корпусом из жидкого металла на основе циркония и фиолетово-золотым ремешком из титанового сплава, являет с собой поистине уникальный симбиоз непревзойденного мастерства и высоких технологий.
Эти смарт-часы предлагают широкий набор функций для дайвинга, включая инновационную систему водостойкости и возможности общения под водой на базе сонара. Также они отличаются обновленной антенной, которая обеспечивает лучшее качество связи в любых сценариях, поддерживают шумоподавление на базе ИИ во время вызовов, точную геолокацию на базе системы геопозиционирования HUAWEI Sunflower и расширенные возможности связи на базе eSIM. Система TruSense смарт-часов с мощным датчиком X-TAP позволяет более точно и комплексно осуществлять мониторинг показателей здоровья.
HUAWEI MatePad 11,5 S: вдохновляя на творчество
HUAWEI MatePad 11,5 S — это планшет нового поколения, который обеспечивает невероятную четкость отображения контента и заботится о вашем зрении. Он оснащен экраном PaperMatte от Huawei, разработчики которого успешно решили проблемы, обычные для традиционных матовых экранов, в том числе проблемы, связанные с резкостью. Это новое устройство дарит превосходный визуальный опыт и гарантирует защиту зрения.
HUAWEI MatePad 11,5 S разработан для эффективной работы и учебы, а подходящие к нему аксессуары, такие как стилус HUAWEI M-Pencil Pro и специальная магнитная клавиатура, помогут еще более продуктивно и с большим комфортом делать заметки, писать и создавать контент. Предустановленное приложение «Блокнот» предлагает широкий выбор кистей, шаблонов и бесплатных ресурсов, а приложение GoPaint теперь поддерживает новые анимационные эффекты, которые позволяют по-настоящему вдохнуть жизнь в ваши идеи. Пользователи также непременно оценят приложение для редактирования видео Wondershare Filmora, которое обладает богатым, но интуитивно понятным функционалом, и приложение WPS Office, предоставляющее возможности редактирования документов и презентаций, а также обработки данных будто в профессиональных офисных программах компьютерного уровня.
Компания Huawei заявила, что сегодняшний запуск новых устройств не просто представляет технологические новинки, но и отражает стремление компании всегда ставить пользователей на первое место. Воплощая концепцию «Настоящее принадлежит вам», компания надеется, что сможет открыто и искренне взаимодействовать с потребителями, а также выстраивать межрегиональные и межкультурные связи с теплым и инклюзивным отношением, чтобы больше людей по всему миру могли разделять радость технологического прогресса.
Влад
Мэйт Х7 конечно прорывной продукт,одни нановолокна чего стоят,про экран я вообще молчу, думаю смарт будет пользоваться популярностью