Դեկտեմբերի 2-3-ը Արարատ Միրզոյանն աշխատանքային այցով կգտնվի Բրյուսելում
Արտաքին գործերի նախարարության մամուլի խոսնակը հայտնում է, որ դեկտեմբերի 2-3-ը ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն աշխատանքային այցով կգտնվի Բրյուսելում։
«Դեկտեմբերի 2-ին նախարար Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակության մասնակցությամբ տեղի կունենա ՀՀ-ԵՄ գործընկերության խորհրդի 6-րդ հանդիպումը: Քննարկումների արդյունքներով ժ. 14:30-ին (Երևանի ժամանակով) ՀՀ ԱԳ նախարարը, ԵՄ ԱԳԱՔ բարձր ներկայացուցիչ Կայա Կալասը և ԵՄ ընդլայնման հարցերով հանձնակատար Մարթա Կոսը հանդես կգան համատեղ մամուլի ասուլիսով:
Դեկտեմբերի 3-ին նախարար Միրզոյանը ելույթով հանդես կգա Արևելյան գործըներության քաղաքացիական հասարակության ֆորումի 2-րդ գագաթաժողովին։

2–3 декабря Арарат Мирзоян с рабочим визитом посетит Брюссель
2–3 декабря министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян с рабочим визитом посетит Брюссель.
2 декабря состоится 6-е заседание Совета партнерства Армения-ЕС с участием делегации во главе с министром Мирзояном. По итогам обсуждений в 14:30 (по ереванскому времени) министр иностранных дел Армении, верховный представитель ЕС по иностранным делам и политике безопасности Кая Каллас, а также комиссар ЕС по вопросам расширения Марта Кос проведут совместную пресс-конференцию.
3 декабря министр Мирзоян выступит с речью на 2-м саммите Форума гражданского общества Восточного партнерства.