Անցկացվել է Գյումրի-Կարս երկաթգծի վերականգնման և շահագործմանն ուղղված տեխնիկական քննարկումների երկրորդ փուլը
Հայաստանի և Թուրքիայի հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի հատուկ ներկայացուցիչների հանդիպումների ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների համաձայն` նոյեմբերի 28-ին երկու երկրների համապատասխան գերատեսչությունների ներկայացուցիչները հանդիպել են Հայաստան-Թուրքիա սահմանի Ախուրիկ-Աքյաքա անցակետում և Հայաստանի Գյումրի քաղաքում: Հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ-ն։
«Անցկացվել է Գյումրի-Կարս երկաթգծի վերականգնման և շահագործմանն ուղղված տեխնիկական քննարկումների երկրորդ փուլը»,- նշվում է հաղորդագրությունում։

Проведен второй этап технических обсуждений, направленных на восстановление и эксплуатацию железной дороги Гюмри–Карс
В соответствии с договоренностями, достигнутыми в ходе встреч специальных представителей по процессу нормализации отношений между Арменией и Турцией, 28 ноября представители соответствующих ведомств двух стран встретились на пограничном пункте Ахурян–Акьяка на границе Армения-Турция и в городе Гюмри Республики Армения.
Проведен второй этап технических обсуждений, направленных на восстановление и эксплуатацию железной дороги Гюмри–Карс.