Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է ԵԱՀԿ ԽՎ փոխնախագահին
Ազգային ժողովի մամաուլի ծառայությունից հայտնում են, որ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը նոյեմբերի 24-ին հանդիպել է ԵԱՀԿ ԽՎ փոխնախագահ, ԵԱՀԿ ԽՎ Հարավային Կովկասի հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Լուիս Գրասայի (Պորտուգալիա) հետ:
«ԵԱՀԿ ԽՎ փոխնախագահը դրական է գնահատել Հայաստանում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումները` նշելով, որ իրենք շարունակելու են աջակցել այդ գործընթացին:
Զրուցակիցների քննարկումների առանցքում են եղել ՀՀ-ԵՄ համագործակցությանը, ինչպես նաեւ Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջեւ հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին եւ տարածաշրջանային զարգացումներին վերաբերող հարցերը:
Ալեն Սիմոնյանը Լուիս Գրասայի ուշադրությունն է հրավիրել նաեւ Ադրբեջանում գտնվող գերիների, ապօրինի պահվող եւ անհետ կորած համարվող անձանց խնդրին»,-ասված է հաղորդագրության մեջ։

Armenian Parliament Speaker Alen Simonyan and Luis Graça (Vice President of the OSCE; Special Representative on South Caucasus) met today in Yerevan and discussed Armenia-European Union cooperation and the Armenia-Azerbaijan normalization process.
Graça, according to Simonyan’s office, said the OSCE will continue to support democratic reforms in Armenia.
Simonyan raised the issue of Armenian detainees in Baku.
(The Organization for Security and Co-operation in Europe (OSCE) is a regional security-oriented intergovernmental organization comprising member states in Europe, North America, and Asia.)