Տեղի է ունեցել Հայաստանի և Ղազախստանի վարչապետների հանդիպումը
Աստանայում տեղի է ունեցել Հայաստանի և Ղազախստանի վարչապետներ Նիկոլ Փաշինյանի և Օլժաս Բեկտենովի հանդիպումը: Այս մասին հայտնում է Կառավարության մամուլի ծառայությունը։
Վերջինս ողջունել է ՀՀ վարչապետի պաշտոնական այցը և նշել, որ այն կարևոր նշանակություն ունի երկու երկրների հարաբերությունների հետագա զարգացման համար: Օլժաս Բեկտենովը վստահություն է հայտնել, որ ՀՀ վարչապետի և Ղազախստանի նախագահի արդյունավետ բանակցություններից հետո իր գլխավորած Կառավարությունը կներդնի բոլոր ջանքերը, որպեսզի ձեռք բերված պայմանավորվածությունները հաջողությամբ կյանքի կոչվեն: Օլժաս Բեկտենովը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին՝ Ղազախստանի ամենաբարձր պարգևին արժանանալու համար և հավելել, որ դա ընդգծում է Հայաստանի՝ Ղազախստանի համար հուսալի գործընկեր լինելու փաստը:
Նիկոլ Փաշինյանը շնորհակալություն է հայտնել շնորհավորանքի համար և նշել, որ իր համար մեծ պատիվ է արժանանալ Ղազախստանի բարձրագույն պարգևին: Վարչապետը շեշտել է անձամբ Օլժաս Բեկտենովի հետ հաստատված ամուր գործընկերությունը և շնորհակալություն հայտնել երկու երկրների միջև տնտեսական կապերի խորացմանը նպաստելու համար: Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ Հայաստանի և Ղազախստանի միջև առկա է առևտրատնտեսական փոխգործակցության մեծ ներուժ և հույս հայտնել, որ տրանսպորտային նոր հնարավորությունները նոր ազդակ կհաղորդեն դրա արդյունավետ իրացմանը:
Հաջորդիվ զրուցակիցները քննարկել են տարբեր ոլորտներում հարաբերությունների զարգացմանը և երկկողմ օրակարգին վերաբերող մի շարք հարցեր:

Состоялась встреча премьер-министров Армении и Казахстана
В Астане состоялась встреча премьер-министров Армении и Казахстана Никола Пашиняна и Олжаса Бектенова.
Глава правительства Казахстана приветствовал официальный визит премьер-министра Армении и отметил, что он имеет большое значение для дальнейшего развития отношений между двумя странами. Олжас Бектенов выразил уверенность, что после плодотворных переговоров премьер-министра Армении и президента Казахстана возглавляемое им правительство приложит все усилия для успешной реализации достигнутых договоренностей. Олжас Бектенов поздравил Никола Пашиняна с получением высшей награды Республики Казахстан и добавил, что это еще раз подчеркивает тот факт, что Армения является надежным партнером для Казахстана.
Никол Пашинян поблагодарил за поздравления и отметил, что для него большая честь быть удостоенным высшей награды Республики Казахстан. Премьер-министр подчеркнул прочные партнерские отношения, сложившиеся лично с г-ом Бектеновым, и поблагодарил его за вклад в углубление экономических связей между двумя странами. Никол Пашинян отметил наличие большого потенциала торгово-экономического сотрудничества между Арменией и Казахстаном и выразил надежду, что новые транспортные возможности придадут новый импульс его эффективной реализации.
Затем собеседники обсудили ряд вопросов, которые касались развития отношений в различных сферах и двусторонней повестки дня.