Վարչապետը հանդիպում է ունեցել ԵՄ անդամ պետությունների դեսպանների հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Հայաստանում հավատարմագրված Եվրոպական միության անդամ պետությունների դեսպանների հետ։ Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ՀՀ–ում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Վասիլիս Մարագոսը։ Այս մասին հաղորդում է Կառավարության մամուլի ծառայությունը։
Վարչապետը և դեսպանները քննարկել են Հայաստան–Եվրոպական միություն հարաբերությունների ընթացիկ օրակարգը, վերջին շրջանում արձանագրված առաջընթացը և հետագա համագործակցության հեռանկարները։
Մտքեր են փոխանակվել օգոստոսի 8–ին Վաշինգտոնում տեղի ունեցած Խաղաղության գագաթնաժողովի արդյունքում տարածաշրջանում ձևավորված իրավիճակի, Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հաստատված խաղաղության, տարածաշրջանում հաղորդակցության ուղիների ապաշրջափակմանը միտված քայլերի, այդ թվում՝ TRIPP և «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծերի շուրջ։

Премьер-министр Пашинян провел встречу с послами государств-членов Европейского союза
Премьер-министр Никол Пашинян провел встречу с аккредитованными в Республике Армения послами государств-членов Европейского союза. На встрече также присутствовал глава делегации ЕС в Армении, посол Василис Марагос.
Премьер-министр и послы обсудили текущую повестку отношений Армения-ЕС, достигнутый прогресс и перспективы дальнейшего сотрудничества.
Состоялся обмен мнениями о ситуации, сложившейся в регионе по итогам состоявшегося 8 августа в Вашингтоне Саммита мира, об установленном между Арменией и Азербайджаном мире, а также о шагах по разблокированию коммуникаций в регионе, в том числе о проектах TRIPP и «Перекресток мира».