Վարչապետը միջազգային գիտաժողովի շրջանակում ներկայացրել է իրական Հայաստանի գաղափարախոսությունը
Վարչապետի աշխատակազմից հայտնում են, որ Նիկոլ Փաշինյանը Հայաստանի ամերիկյան համալսարանում Հանրային հարցերի բարոյագիտական կենտրոնի միջազգային գիտաժողովի շրջանակում ներկայացրել է իրական Հայաստանի գաղափարախոսությունը:
«Երկրի ղեկավարը նաև պատասխանել է ներկաների հարցերին, որոնք վերաբերել են բանախոսությամբ ներկայացված թեզերին, Հայաստանի առջև ծառացած մարտահրավերներին և դրանց լուծման ուղղությամբ ՀՀ Կառավարության քայլերին ու տեսլականին:
Գիտաժողովի ընթացքում քննարկվել են ժամանակակից աշխարհում ազգային ինքնության դերին, նշանակությանը և բնույթին վերաբերող հարցեր: Միջոցառմանը մասնակցել են հրավիրյալ բանախոսներ՝ Հայաստանից, Շվեդիայից և Միացյալ Թագավորությունից»,-ասված է հաղորդագրության մեջ։

The Prime Minister presents the ideology of Real Armenia at international conference
Prime Minister Nikol Pashinyan presented the ideology of Real Armenia at the international conference at the American University of Armenia’s Center for Public Affairs Ethics.
The Prime Minister also answered questions from attendees regarding the theses presented in the speech, the challenges facing Armenia, and the steps and vision of the Government of the Republic of Armenia to address them.
The conference discussed issues related to the role, significance, and nature of national identity in the modern world. Guest speakers from Armenia, Sweden, and the United Kingdom participated in the event.