Ճանաչողական այցով Հայաստանում է գտնվելու Հնդկաստանի ազգային պաշտպանական քոլեջի պատվիրակությունը
Հունիսի 9-13-ը ճանաչողական այցով Հայաստանի Հանրապետությունում է գտնվելու Հնդկաստանի ազգային պաշտպանական քոլեջի պատվիրակությունը՝ գեներալ-մայոր Սամարթ Նագարի գլխավորությամբ:
«Հունիսի 9-ին ՊՆ վարչական համալիրում պատվիրակությանն ընդունել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը:
ԶՈՒ ԳՇ պետ Էդվարդ Ասրյանը քոլեջի պատվիրակությանը ներկայացրել է ՀՀ զինված ուժերում ընթացող բարեփոխումները:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տարածաշրջանային ու միջազգային անվտանգությանն առնչվող հարցեր»,-նշված է Պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունում:

С ознакомительным визитом в Республике Армения будет находиться делегация Колледжа национальной обороны Индии
С 9 по 13 июня с ознакомительным визитом в Республике Армения будет находиться делегация Колледжа национальной обороны Индии во главе с генерал-майором Самартом Нагари.
9 июня в административном комплексе МО делегацию принял первый заместитель министра обороны РА, начальник Генерального штаба ВС генерал-лейтенант Эдвард Асрян.
Начальник ГШ ВС Эдвард Асрян представил делегации колледжа проводимые в Вооруженных силах РА реформы.