Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԵՄ պատվիրակության ղեկավարին
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է Հայաստանում Եվրոպական Միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Վասիլիս Մարագոսին։
Կառավարության հաղորդագրության համաձայն՝ հանդիպման ընթացքում մանրամասն անդրադարձ է կատարվել Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցների կարիքների հասցեագրման ուղղությամբ Կառավարության կողմից իրականացվող աշխատանքներին: Այս համատեքստում փոխվարչապետը բարձր է գնահատել հումանիտար կարիքների հասցեագրման գործընթացում Եվրոպական Միության ցուցաբերած աջակցությունը:
Անդրադառնալով առավել երկարաժամկետ կարիքների հասցեագրման ուղղությամբ անհրաժեշտ քայլերին՝ զրուցակիցները կարևորել են միջազգային գործընկերների և հասարակական կազմակերպությունների հետ սերտ համագործակցության շարունակականությունը, մասնավորապես՝ կենսակայունացման և զբաղվածության ծրագրերի արդյունավետ մեխանիզմների մշակման և իրականացման նպատակով: Այս համատեքստում մանրամասն անդրադարձ է կատարվել երկկողմ համագործակցության ներկայիս շրջանակին և դրա ընդայնման հնարավորություններին:

Вице-премьер Тигран Хачатрян принял руководителя делегации ЕС в Армении
Вице-премьер Тигран Хачатрян принял руководителя делегации Европейского союза в Республике Армения, посла Василиса Марагоса.
В ходе встречи была подробно обсуждена работа правительства по удовлетворению нужд вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха. В этом контексте вице-премьер высоко оценил поддержку со стороны Европейского союзом в процессе удовлетворения гуманитарных потребностей.
Коснувшись необходимых шагов по удовлетворению долгосрочных потребностей, собеседники подчеркнули важность продолжения тесного сотрудничества с международными партнерами и неправительственными организациями, в частности, для разработки и внедрения эффективных механизмов стабилизации средств к существованию и программ занятости. В этом контексте были подробно затронуты текущие рамки двустороннего сотрудничества и возможности его расширения.