Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Եվրահանձնաժողովի գլխավոր տնօրեն Գերտ Յան Կուպմանին
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Եվրոպական հանձնաժողովի ընդլայնման և արևելյան հարևանության հարցերով գլխավոր տնօրինության ղեկավար Գերտ Յան Կուպմանի գլխավորած պատվիրակությանը։ Այս մասին հայտնում է Կառավարության մամուլի ծառայությունը։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են տարածաշրջանում ապաշրջափակմանը և կապակցվածության ավելացմանը վերաբերող, մասնավորապես՝ ՀՀ կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ» նախաձեռնության իրականացման հետ կապված հարցեր։
Կողմերը կարևորել են Եվրոպական միության, Հարավային Կովկասի և ասիական տարածաշրջանների միջև տնտեսական, տրանսպորտային, էներգետիկ և մալուխային կապերի ընդլայնման անհրաժեշտությունը:
Անդրադարձ է կատարվել նաև 2024 թվականին Բրյուսելում հայտարարված Դիմակայունության և աճի պլանի ներքո 2025-2027թթ. համար նախատեսվող միջոցառումներին։

Armenian Deputy PM Mher Grigoryan today, in Yerevan, met with a delegation led by the Head of the Directorate-General for Enlargement and Eastern Neighborhood Policy of the European Commission, Gert Jan Koopman.
During the meeting, the parties discussed issues related to de-blockade and increased connectivity in the region, in particular, the implementation of the Armenian government's "Crossroads of Peace" initiative.
The parties emphasized the need to expand economic, transport, energy and cable links between the European Union, the South Caucasus and the Asian regions.
They also touched upon measures planned for 2025-2027 under the Resilience and Growth Plan announced in Brussels in 2024.