Վարչապետը ներկա է գտնվել ՈՒԱԿ նոր Բարձր տեխնոլոգիական ռադիոթերապևտիկ մասնաշենքի բացման արարողությանը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ներկա է գտնվել Վ. Ա. Ֆանարջյանի անվան Ուռուցքաբանության ազգային կենտրոնի նոր՝ Բարձր տեխնոլոգիական ռադիոթերապևտիկ մասնաշենքի բացման արարողությանը: Այս մասին հայտնում են վարչապետի աշխատակազմից։
Վարչապետն Առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանի և Ուռուցքաբանության ազգային կենտրոնի տնօրեն Նարեկ Մանուկյանի ուղեկցությամբ շրջել է նորաբաց ռադիոթերապևտիկ մասնաշենքում, ծանոթացել իրականացված աշխատանքներին և կենտրոնի հագեցվածությանը: Պատասխանատուները վարչապետին ներկայացրել են ռադիոթերապևտիկ մասնաշենքի գործունեության առանձնահատկություններն ու առաջիկա ծրագրերը: Նշվել է, որ առողջապահական որակյալ ծառայություններ մատուցելու նպատակով ռադիոթերապևտիկ մասնաշենքը հագեցվել է ամերիկյան հայտնի «Varian» ընկերության վերջին սերնդի Halcyon ճառագայթային բուժման արագացուցչային համալիրով, իսկ ևս երկու բազմաֆունկցիոնալ գերժամանակակից բժշկական արագացուցիչներ նախատեսվում է տեղադրել առաջիկա ամիսներին: Ըստ պատասխանատուների՝ ժամանակակից անհրաժեշտ սարքավորումներով հագեցած մասնաշենքում կմատուցվեն որակյալ և հասանելի բժշկական ծառայություններ: Արդյունքում՝ պացիենտները կստանան ամբողջական, ճշգրիտ ու միջազգային չափանիշներին չզիջող բժշկական օգնություն և բուժում:
Նիկոլ Փաշինյանին մանրամասներ են ներկայացվել նաև հիմնական մասնաշենքի արդիականացման ուղղությամբ իրականացված շինարարական և տեխնիկական վերազինման աշխատանքների, բուժհաստատության կողմից մատուցվող նոր ծառայությունների մասին:

Премьер-министр присутствовал на церемонии открытия нового высокотехнологичного радиотерапевтического корпуса Национального центра онкологии
Премьер-министр Никол Пашинян присутствовал на церемонии открытия нового высокотехнологичного радиотерапевтического корпуса Национального центра онкологии имени В.А. Фанарджяна.
Премьер-министр в сопровождении министра здравоохранения Анаит Аванесян и директора Национального центра онкологии Нарека Манукяна осмотрел вновь открывшийся радиотерапевтический корпус, ознакомился с проведенными работами и оснащением центра. Ответственные лица представили премьер-министру особенности деятельности радиотерапевтического корпуса и предстоящие программы. Было отмечено, что для оказания качественных медицинских услуг радиотерапевтический корпус оснащен ускорительным комплексом лучевой терапии последнего поколения Halcyon известной американской компании «Varian», а в ближайшие месяцы планируется установить еще два многофункциональных современных медицинских ускорителя. По словам ответственных лиц, в оснащенном современным необходимым оборудованием корпусе будут оказываться качественные и доступные медицинские услуги. В результате пациенты получат полную, точную и не уступающие международным стандартам медицинскую помощь.
Николу Пашиняну были представлены подробности о ходе работ по строительству и техническому переоснащению, проводимых в целях модернизации основного корпуса, а также о новых услугах, предоставляемых медицинским учреждением.