Վարչապետ Փաշինյանն ընդունել է Անդերս Ֆոգ Ռասմուսենին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է «Ռասմուսեն Գլոբալ» միջազգային քաղաքական խորհրդատվական կազմակերպության հիմնադիր նախագահ, ՆԱՏՕ-ի նախկին գլխավոր քարտուղար Անդերս Ֆոգ Ռասմուսենին:
Վարչապետի պաշտոնական կայքի հաղորդագրության համաձայն՝ զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային զարգացումների շուրջ: Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության և միջպետական հարաբերությունների հաստատման մասին համաձայնագրի» նախագծի տեքստի համաձայնեցման և նախագծի տեքստի համաձայնեցման շուրջ բանակցությունների ավարտին: Վարչապետ Փաշինյանն ընդգծել է համաձայնագիրը ստորագրելու ՀՀ պատրաստակամությունը՝ ի նպաստ տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության ապահովման:
Քննարկվել են Հայաստան-Եվրոպական միություն համագործակցությանը, ԵՄ-ի օժանդակությամբ մեր երկրում իրականացվող բարեփոխումների ընթացքին վերաբերող հարցեր:

Премьер-министр Пашинян принял Андерса Фога Расмуссена
Премьер-министр Никол Пашинян принял основателя и председателя международной политической консалтинговой организации Rasmussen Global, бывшего генерального секретаря НАТО Андерса Фога Расмуссена.
Собеседники обменялись мнениями о региональных развитиях. В частности, было затронуто завершение согласования проекта текста «Договора об установлении мира и межгосударственных отношений между Арменией и Азербайджаном» и переговоров по согласованию проекта текста. Премьер-министр Пашинян подчеркнул готовность Республики Армения подписать соглашение в целях обеспечения мира и стабильности в регионе.
Были обсуждены вопросы сотрудничества Армения-Европейский союз, а также процесс реализуемых в нашей стране при содействии ЕС реформ.