Պաշտպանության նախարարությունը հայտնում է, որ Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունը, թե մարտի 18-ի ժամը 22։20-ից մինչև մարտի 19-ի ժամը 01։40-ն ընկած ժամանակահատվածում ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել սահմանագոտու արևելյան և հարավարևելյան հատվածներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը։
Այս պահի դրությամբ Ադրբեջանի Հանրապետությունը Հայաստանի Հանրապետությանը չի փոխանցել ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումների կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման ոչ մի փաստական տվյալ կամ հիմնավորում։

The statement issued by the Ministry of Defence of Azerbaijan, alleging that between 10:20 p.m. on March 18 and 1:40 a.m. on March 19, units of the Armed Forces of the Republic of Armenia opened fire on Azerbaijani combat positions in the eastern and southeastern sectors of the border, does not correspond to reality.
As of now, the Republic of Azerbaijan has not provided the Republic of Armenia with any factual evidence or justification regarding the alleged ceasefire violations by the units of the Armed Forces of the Republic of Armenia.