Ուժեղ երկրաշարժ Սպիտակ քաղաքից 6 կմ հյուսիս-արևելք․ ցնցումները զգացվել են հանրապետության զգալի մասում
Փրկարար ծառայությունը հաղորդում է, որ մարտի 8-ին՝ տեղական ժամանակով ժամը 09:26-ին (Գրինվիչի ժամանակով` ժամը 05։26-ին), ՆԳՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է հյուսիսային լայնության 40.88⁰ և արևելյան երկայնության 44.29⁰ աշխարհագրական կոորդինատներով՝ Հայաստան՝ Սպիտակ քաղաքից 6 կմ հյուսիս-արևելք, օջախի 10 կմ խորությամբ, 4․6 մագնիտուդով երկրաշարժ:
Էպիկենտրոնային գոտում ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը կազմել է 6-7 բալ:
Երկրաշարժը զգացվել է Լոռու, Շիրակի և Տավուշի մարզերում՝ 4-6 բալ ուժգնությամբ, Կոտայքի, Գեղարքունիքի և Արագածոտնի մարզերում՝ 2-4 բալ ուժգնությամբ։

A moderate magnitude 4.7 earthquake struck seventeen kilometers  northwest of the town of Vanadzor in Armenia today at 09:26 local time (05:26 GMT) according to the country’s Seismic Protection Territorial Service.
No casualties have been reported.
The earthquake was felt in Armenia’s Lori, Shirak and Tavush provinces with a magnitude of 4-6 points, and in the Kotayk, Gegharkunik and Aragatzotn regions with a magnitude of 2-4 points.
Armenia’s Ministry of Internal Affairs reports that as of 12:30 local time, forty-five aftershocks have been recorded
The ministry says aftershock activity will continue for some time, during which weak and medium-intensity seismic events may occur, which may be felt by the population in residential areas.