Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է Հնդկաստանի պաշտպանության նախարարին
Հնդկաստան կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը փետրվարի 11-ին հանդիպել է Հնդկաստանի պաշտպանության նախարար Ռաջնաթ Սինգհի հետ: Այս մասին հաղորդում է ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
«Երկուստեք գոհունակություն են հայտնել համագործակցության ներկա մակարդակի վերաբերյալ։ Քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստան-Հնդկաստան համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները:
Նախարարներն անդրադարձել են նաև տարածաշրջանային ու միջազգային անվտանգությանն առնչվող հարցերի։
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև Հնդկաստանում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Վահագն Աֆյանը և ԲՏԱ նախարարության Ռազմարդյունաբերության կոմիտեի նախագահ Արամ Ջիվանյանը»,– ասված է հաղորդագրությունում։

The defense ministers of Armenia and India (Suren Papikyan, Rajnath Singh) met yesterday on the sidelines of the Aero India 2025 exhibition and discussed prospects of expanding defense cooperation between their two countries.
They discussed increasing bilateral training cooperation and possibilities of joint ventures between the defense industries of both countries, this according to the Indian Defense Ministry.
Towards enhancing interoperability, the two ministers approved Armenia’s inclusion as an observer in the Joint India-Central Asia Army exercise.