Փաշինյանն ընդունել է խաղաղության «Քարնեգի» հիմնադրամի ներկայացուցիչներին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Միջազգային խաղաղության «Քարնեգի» հիմնադրամի ներկայացուցիչներ՝ Գարո Փայլանին, Յուջին Ռումերին և Թոմաս դե Վաալին:
Այս մասին հայտնում է Կառավարության մամուլի ծառայությունը։
«Վարչապետը ողջունել է նրանց այցը Հայաստան, հիմնադրամի հետաքրքրվածությունը տարածաշրջանի նկատմամբ և պատասխանել մի շարք հարցերի:
Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության գործընթացին, սահմանազատմանը, տարածաշրջանային հաղորդուղիների ապաշրջափակման հնարավորություններին և այդ համատեքստում ՀՀ Կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծին, ինչպես նաև Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորմանը:
Մտքեր են փոխանակվել նաև միջազգային նշանակության այլ թեմաների շուրջ»,-նշված է մամուլի հաղորդագրությունում։

Премьер-министр Пашинян принял представителей Фонда Карнеги за международный мир
Премьер-министр Никол Пашинян принял представителей Фонда Карнеги за международный мир Гаро Пайлана, Юджина Румера и Томаса де Ваала.
Премьер-министр приветствовал их визит в Армению, интерес фонда к региону и ответил на ряд вопросов.
В частности, были затронуты мирный процесс между Арменией и Азербайджаном, делимитация границы, возможности разблокирования региональных коммуникаций и в этом контексте разработанный правительством Республики Армения проект «Перекресток мира», а также нормализация армяно-турецких отношений.