Փաշինյանն ընդունել է ՄԱԿ-ի մշտական համակարգողին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգող Ֆղանսուազ Ժակոբին: Այս մասին հաղորդում է Կառավարության մամուլի ծառայությունը։
«Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և ՄԱԿ-ի միջև համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել ՄԱԿ կայուն զարգացման համագործակցության շրջանակին, հիմնական ուղղություններին և նպատակներին:
Մտքեր են փոխանակվել 2026 թվականին Հայաստանում անցկացվելիք ՄԱԿ-ի Կենսաբազմազանության կողմերի 17-րդ համաժողովի (COP-17) անցկացման նախապատրաստական աշխատանքների շուրջ: Միջոցառումը բարձր մակարդակով կազմակերպելու համատեքստում կարևորվել է երկկողմ սերտ փոխգործակցությունը»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Премьер-министр Пашинян принял постоянного координатора ООН в Республике Армения
Премьер-министр Никол Пашинян принял постоянного координатора ООН в Республике Армения Франсуаз Жакоб (Françoise Jacob).
Собеседники обсудили вопросы сотрудничества между Арменией и ООН.
В частности, были затронуты рамки, основные направления и цели сотрудничества ООН в области устойчивого развития.
Состоялся обмен мнениями о ходе подготовки к 17-й Конференции Сторон Конвенции ООН о биологическом разнообразии (COP-17), которая состоится в Армении в 2026 году. Была подчеркнута важность тесного двустороннего сотрудничества в контексте организации мероприятия на высоком уровне.