ArCa-ն ներկայանում է նոր ոճով
Դեկտեմբերի 4-ին Ալեքսանդր Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական պետական թատրոնի շենքում կայացավ Արմենիան Քարդ ընկերության վերաոճավորման` ռեսթայլինիգի միջոցառումը:
Միջոցառման ընթացքում ներկայացվեց ArCa նոր հայեցակարգը, բրենդի նոր ոճը, լոգոն, արժեքները, նոր գաղափարախոսությունն ու ընկերության զարգացման հեռանկարները:
Միջոցառմանը ներկա էին ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահը, ՀՀ բանկերի և վճարահաշվարարկային ընկերությունների ղեկավարները, ինչպես նաև հայկական խոշոր բիզնեսների ներկայացուցիչները:
Armenian Card-ի ռեսթայլինգի երեկոյի վայրի և կոնցեպտի ընտրությունը պատահական չէին և պայմանավորված էին Armenian Card-ի էությամբ․ լինելով ՀՀ ազգային վճարային համակարգ` ընկերությունը միևնույն ժամանակ նորարար է, առաջադեմ և յուրահատուկ լուծումներ է առաջարկում իր գործընկերներին:
Իր խոսքի ընթացքում Արմենիան Քարդ ընկերության Գործադիր տնօրեն, Վարչության նախագահ Վարդան Խաչատրյանը նշեց. «Այսօր մենք սկիզբ ենք դնում ՀՀ վճարային համակարգի նոր փուլին` ներկայացնելով ArCa նոր հայեցակարգը: Սա ներառում է և´ նոր լոգոն, և´ նոր արժեքները, և´ նոր նախագծերն ու համագործակցությունները: Որպես ազգային վճարային համակարգ` մենք շարունակաբար ներկայացնելու ենք նոր առաջադեմ լուծումներ մեր գործընկերների համար: Դրանցից մեկն էլ հենց մի քանի օր առաջ մեկնարկած ArCa Pay գործիքն էր, որն այժմ ակտիվորեն կիրառվում ու ընդլայնվում է»։
ՀՀ ԿԲ նախագահ Մարտին Գալստյանը նշեց․ «Արմենիան Քարդը շուրջ 25 տարի հայաստանյան ֆինանսական կազմակերպություններին է տրամադրում որակյալ վճարահաշվարկային ծառայություններ, հանդիսանում է կամուրջ ՀՀ ներքին վճարումների փոխգործելիության առումով, ինչպես նաև առանցքային տեղ է զբաղեցնում գլոբալ համակարգերին՝ Հայաստանի միանալու գործում: ԱրՔա-ն իր գործունեության ընթացքում միշտ էլ առանձնացել է ժամանակակից, նորարար լուծումների և պրոդուկտների ստեղծմամբ ու կիրառմամբ։ Այսօր մենք ակնկալում ենք զարգացման էլ ավելի բարձր տեմպ, ինչը նոր շունչ կհաղորդի վճարումների ոլորտի տեխնոլոգիական առաջընթացին»։
Armenian Card-ը Հայաստանի ազգային վճարային համակարգն է, որը շարունակաբար ժամանակակից լուծումներ է ներկայացնում է իր գործընկերներն` բանկերին և վճարահաշվարկային կազմակերպություններին` ապահովելով ՀՀ վճարային համակարգի զարգացումը:

Yerevan: ArCa Unveils New Style
On December 4, the Armenian Card (ArCa) company's restyling event took place at the Alexander Spendiaryan National Academic Theatre of Opera and Ballet in Yerevan
During the event, ArCa's new concept, brand style, logo, values, philosophy, and development perspectives were presented.
The event was attended by the Governor of the Central Bank of Armenia, top management, heads of Armenian banks and payment and settlement companies, as well as representatives of major Armenian businesses.
The choice of venue and concept for Armenian Card's restyling evening was not accidental and reflected the essence of Armenian Card. As Armenia's national payment system, the company is simultaneously an innovator, offering progressive and unique solutions to its partners.
In his speech, Vardan Khachatryan, CEO and Chairman of the Management Board of Armenian Card, said: "Today, we are launching a new phase for Armenia's payment system by presenting ArCa's new concept. This includes the new logo, values, projects, and partnerships. As the national payment system, we will continue to offer advanced solutions to our partners. One of such solutions is the ArCa Pay tool, which was launched a few days ago and is now actively being implemented and expanded."
Martin Galstyan, Governor of the Central Bank of Armenia, stated: "For around 25 years, Armenian Card has been providing high-quality payment and settlement services to financial institutions in Armenia, acting as a bridge for internal payments interoperability and playing a key role in connecting Armenia to global systems. Throughout its activity, ArCa has stood out for creating and implementing modern, innovative solutions and products. Today, we expect an even higher pace of development, which will bring new energy to the technological progress in the payments sector."
(Armenian Card is Armenia's national payment system, continuously presenting modern solutions to its partners—banks and payment and settlement organizations—ensuring the development of Armenia's payment system.)