ԳՇ պետը հանդիպել է ԱՄՆ ԶՈՒ շտաբների պետերի միացյալ կոմիտեի նախագահին
ԱՄՆ աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը հոկտեմբերի 16-ին հանդիպել է ԱՄՆ ԶՈՒ շտաբների պետերի միացյալ կոմիտեի նախագահ, գեներալ Չարլզ Բրաունին։
ՊՆ հաղորդմամբ, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր։ Երկուստեք նշվել է, որ Հայաստան-ԱՄՆ համագործակցությունը պաշտպանության ոլորտում զարգանում է։
«Ամերիկյան կողմը նշել է, որ կշարունակի իր աջակցությունը ՀՀ ԶՈՒ կերպափոխման և բարեփոխումների ընթացքին։ Քննարկվել և կարևորվել է համատեղ անցկացվող միջոցառումների շարունակականությունը, անդրադարձ է կատարվել նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցերի»,- ասված է ՊՆ հաղորդագրության մեջ։

Armenian Deputy Defense Minister Edward Asryan and U.S. Chairman of the Joint Chiefs of Staff Gen. Charles Brown, Jr. met today in Washington D.C. and discussed ongoing steps to “transform and reform” Armenia’s military.
Asryan, who also serves as Chief of the General Staff of Armenia’s Armed Forces, is in the U.S. on a working visit.
As chairman, Brown is the highest-ranking and most senior military officer in the United States Armed Forces and the principal military advisor to the president, the National Security Council, the Homeland Security Council, and the secretary of defense.